Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu

21.11.18

Kiedy ponad rok temu informowaliśmy o uroczystym akcie wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Kształcenia Praktycznego w naszej szkole, pisaliśmy o dumie, ale też o niecierpliwości, z jaką będziemy spoglądać na tą powstającą wtedy budowlę. Dzisiaj nadszedł wreszcie czas, kiedy możemy pokazać ją światu.

Potrzeba wiele lat pracy i doświadczenia, by uzmysłowić sobie, że „umiejętność włożenia całego serca w to, co robisz, stanowi warunek powodzenia." Kiedy kilka lat temu rodził się pomysł wzniesienia Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, że tak szybko uda się wybudować tak okazały budynek. I oto stało się. Jak powiedział w swojej laudacji Dyrektor Przemysław Jankiewicz „rzeczywistość w tym przypadku przerosła marzenia". 16 października 2018 r. w obecności znamienitych gości dokonano uroczystego otwarcia Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu. Nie ulega wątpliwości, że budowla ta na zawsze odmieni oblicze naszej szkoły. Dzięki niej stanie się ona nowocześniejsza, atrakcyjniejsza dla uczniów, po prostu lepsza. Wierzymy, że za jej sprawą nasza szkoła na stałe zawita na edukacyjnej mapie Polski jako jeden z jej najważniejszych punktów.

Każda uroczystość otwarcia czegoś ma zawsze tą właściwość, że pociąga za sobą szczerą chęć okazywania wdzięczności. Nie starczyłoby nam słów, by podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację tego przedsięwzięcia, zatem wyrazy wdzięczności składamy wszystkim i każdemu z osobna. Szczególne ukłony przesyłamy władzom Starostwa Powiatowego w Poznaniu, dziękując za to, że dzięki ich staraniom nasza szkoła stała się symbolem tego, jak wygląda edukacja w powiecie poznańskim.

Oto link do filmu:

https://vimeo.com/300437543

Tekst i film autorstwa Szymona Śliwińskiego