Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

"Szukając talentów..." - Konkurs Ceramiki i Rzeźby

14.11.18

Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie mu czasu wolnego? Jest na to rada. To propozycja zajęć twórczych w okresie roku szkolnego 2018/2019, przygotowana przez Fundację ARTiFAKT oraz pracownię Działań Twórczych w Swarzędzu przy ul. Rynek 21.

Zajęcia zostaną poprzedzone VI Edycją Konkursu Ceramiki i Rzeźby, do którego zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych w dniu 19 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w SP 2 w Swarzędzu, ul. Polna 21. Temat konkursu: ,,Anioł wiedział...nie powiedział, a to było tak...''

Konkurs ma charakter czynny tzn. w jednym czasie i miejscu, wspólnie tworzymy swoje prace w glinie, które następnie zostaną ocenione i zaprezentowane.

Pamiętajcie, że spotkanie to przede wszystkim wspaniała zabawa i zdobycie nowych doświadczeń. Zapraszamy osoby, które uwielbiają lepienie, rzeźbienie i wszelkie zabawy pozwalające na budowanie form przestrzennych i zabawy w masach plastycznych. Dla młodszych i niedoświadczonych uczestników, przewidzieliśmy wsparcie i pomoc techniczną. Pamiętajcie liczy się pomysł, wyobraźnia oraz zaangażowanie i zabawa!!!

REJESTRACJA:

Rejestracja uczestnictwa trwa od 24 października 2018 r. do wyczerpania puli miejsc, ale nie dłużej niż do 16 listopada 2018 r.

Rejestracja oraz uczestnictwo w Konkursie są całkowicie nieodpłatne.

4 KROKI DO ZAREJESTROWANIA UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

1 KROK: Prosimy o przesłanie SMS na numer 501 428 903 z treścią KONKURS CERAMIKI I RZEŹBY

2 KROK: Wysłać maila na adres artifakt@poczta.onet.pl W tytule należy wpisać : VI Edycja Konkursu Ceramiki i Rzeźby 2018.

3 KROK: W ciągu 2 dni zostanie odesłana informacja zwrotna wraz z regulaminem oraz wytycznymi, na którą należy odpowiedzieć.

Złożyć oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z realizacją Umowy.

Podać konieczne dane:

- imię i nazwisko

- wiek

- telefon kontaktowy

- e-mail

- miejsce zamieszkania

4 KROK: Po odesłani danych w mailu rejestracyjnym zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie.

Koordynator Ewa Wanat

Swarzędz ul. Rynek 21

kom. 501 428 903

Oto: Regulamin konkursu

Informacje:

http://artifakt.org.pl/konkurs.html

https://youtu.be/Mn5VZzmn4TI

https://www.facebook.com/events/1158337254319197/

 

* * *

Zapraszamy również, udziału do corocznego Ogólnopolskiego Konkursu dla Twórców Samorodnych.

Zapraszamy do zgłoszeń osoby indywidualne jak również zrzeszone w organizacjach, klubach, pracowniach, WTZ, DPS do nadsyłania zgłoszeń i prezentacji twórczości nieprofesjonalnej, samorodnej. Zachęcamy opiekunów grup do konsultacji i zachęcania uczestników do wzięcia udziału w konkursie, osoby dorosłe, które tworzą z potrzeby serca, i dla których wyrażanie siebie poprzez różne formy twórcze jest ważną częścią życia. Termin zgłoszeń od 1.12.18 do 31.01.2019 r., zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail artifakt@org.pl (w tytule nalezy podać: Konkurs dla twórców samorodnych), szczegóły na stronie http://www.artifakt.org.pl/konkurs.html

Co roku jako podsumowanie powstaje film profesjonalny prezentujący wyjątkowego twórcę oraz wystawa prac. Zapraszamy do udziału osoby ze Swarzędza i okolic, które tworzą w zaciszu domowym i dla których tworzenie jest ich Życiem...

"Szukając Talentów''

Od grudnia zapraszamy chętnych na zajęcia twórcze - CYKLICZNE. Tych, którzy chcą odkryć w sobie potrzebę tworzenia i rozwijać nabyte już umiejętności. Zajęcia dają możliwość poznania różnych ciekawych technik plastycznych. Realizowane są w ramach VI Edycji programu "Szukając Talentów'', realizowanego przez Fundację ARTiFAKT we współpracy z Pracownią Ceramiki i Rzeźby.

Ograniczona liczba miejsc.

Zajęcia dla dzieci odbywać się będą:

w Swarzędzu ul. RYNEK 21,

w Pracowni Działań Twórczych "STOLARNIA''

ceramika i rzeźba:

wtorki 17.00 - 18.15

środa 17.00 - 18.15

Rysunek:

poniedziałki 17.30 - 18.45

czwartki 16.00 - do 17.15

W czasie spotkań dzieci poznają specjalistyczne techniki oraz ciekawe narzędzia i materiały. Podczas zajęć z malarstwa i rysunku uczestnicy stworzą oryginalne prace, dowiedzą się czym jest kompozycja, kadr, jak ważny jest dobór techniki do realizowanego tematu.

W zajęciach ceramicznych znajdą odpowiedzi na pytania: czym jest magia tworzenia w glinie? W jaki sposób wypala się prace wykonane w glinie? Ile czasu trwa wypał prac? W jaki sposób ozdabia się prace i co można wyczarować z kawałka gliny?

Przeprowadzone zajęcia - mamy nadzieję - że zachęcą uczestników do rozwijania pasji oraz dalszych poszukiwań twórczych.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatu poznańskiego, Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Serdecznie zapraszam!

Ewa Wanat