Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

"Szukając talentów..." - Konkurs Ceramiki i Rzeźby. Zapisy dzieci i młodzieży do piątku, 16 listopada

14.11.18

Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie mu czasu wolnego? Jest na to rada. To propozycja zajęć twórczych w okresie roku szkolnego 2018/2019, przygotowana przez Fundację ARTiFAKT oraz pracownię Działań Twórczych w Swarzędzu przy ul. Rynek 21.

Zajęcia zostaną poprzedzone VI Edycją Konkursu Ceramiki i Rzeźby, do którego zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych w dniu 19 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w SP 2 w Swarzędzu, ul. Polna 21. Temat konkursu: ,,Anioł wiedział...nie powiedział, a to było tak...''

Konkurs ma charakter czynny tzn. w jednym czasie i miejscu, wspólnie tworzymy swoje prace w glinie, które następnie zostaną ocenione i zaprezentowane.

Pamiętajcie, że spotkanie to przede wszystkim wspaniała zabawa i zdobycie nowych doświadczeń. Zapraszamy osoby, które uwielbiają lepienie, rzeźbienie i wszelkie zabawy pozwalające na budowanie form przestrzennych i zabawy w masach plastycznych. Dla młodszych i niedoświadczonych uczestników, przewidzieliśmy wsparcie i pomoc techniczną. Pamiętajcie liczy się pomysł, wyobraźnia oraz zaangażowanie i zabawa!!!

REJESTRACJA:

Rejestracja uczestnictwa trwa od 24 października 2018 r. do wyczerpania puli miejsc, ale nie dłużej niż do 16 listopada 2018 r.

Rejestracja oraz uczestnictwo w Konkursie są całkowicie nieodpłatne.

4 KROKI DO ZAREJESTROWANIA UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

1 KROK: Prosimy o przesłanie SMS na numer 501 428 903 z treścią KONKURS CERAMIKI I RZEŹBY

2 KROK: Wysłać maila na adres artifakt@poczta.onet.pl W tytule należy wpisać : VI Edycja Konkursu Ceramiki i Rzeźby 2018.

3 KROK: W ciągu 2 dni zostanie odesłana informacja zwrotna wraz z regulaminem oraz wytycznymi, na którą należy odpowiedzieć.

Złożyć oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z realizacją Umowy.

Podać konieczne dane:

- imię i nazwisko

- wiek

- telefon kontaktowy

- e-mail

- miejsce zamieszkania

4 KROK: Po odesłani danych w mailu rejestracyjnym zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie.

Koordynator Ewa Wanat

Swarzędz ul. Rynek 21

kom. 501 428 903

Oto: Regulamin konkursu

Informacje:

http://artifakt.org.pl/konkurs.html

https://youtu.be/Mn5VZzmn4TI

https://www.facebook.com/events/1158337254319197/

 

* * *

Zapraszamy również, udziału do corocznego Ogólnopolskiego Konkursu dla Twórców Samorodnych.

Zapraszamy do zgłoszeń osoby indywidualne jak również zrzeszone w organizacjach, klubach, pracowniach, WTZ, DPS do nadsyłania zgłoszeń i prezentacji twórczości nieprofesjonalnej, samorodnej. Zachęcamy opiekunów grup do konsultacji i zachęcania uczestników do wzięcia udziału w konkursie, osoby dorosłe, które tworzą z potrzeby serca, i dla których wyrażanie siebie poprzez różne formy twórcze jest ważną częścią życia. Termin zgłoszeń od 1.12.18 do 31.01.2019 r., zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail artifakt@org.pl (w tytule nalezy podać: Konkurs dla twórców samorodnych), szczegóły na stronie http://www.artifakt.org.pl/konkurs.html

Co roku jako podsumowanie powstaje film profesjonalny prezentujący wyjątkowego twórcę oraz wystawa prac. Zapraszamy do udziału osoby ze Swarzędza i okolic, które tworzą w zaciszu domowym i dla których tworzenie jest ich Życiem...

"Szukając Talentów''

Od grudnia zapraszamy chętnych na zajęcia twórcze - CYKLICZNE. Tych, którzy chcą odkryć w sobie potrzebę tworzenia i rozwijać nabyte już umiejętności. Zajęcia dają możliwość poznania różnych ciekawych technik plastycznych. Realizowane są w ramach VI Edycji programu "Szukając Talentów'', realizowanego przez Fundację ARTiFAKT we współpracy z Pracownią Ceramiki i Rzeźby.

Ograniczona liczba miejsc.

Zajęcia dla dzieci odbywać się będą:

w Swarzędzu ul. RYNEK 21,

w Pracowni Działań Twórczych "STOLARNIA''

ceramika i rzeźba:

wtorki 17.00 - 18.15

środa 17.00 - 18.15

Rysunek:

poniedziałki 17.30 - 18.45

czwartki 16.00 - do 17.15

W czasie spotkań dzieci poznają specjalistyczne techniki oraz ciekawe narzędzia i materiały. Podczas zajęć z malarstwa i rysunku uczestnicy stworzą oryginalne prace, dowiedzą się czym jest kompozycja, kadr, jak ważny jest dobór techniki do realizowanego tematu.

W zajęciach ceramicznych znajdą odpowiedzi na pytania: czym jest magia tworzenia w glinie? W jaki sposób wypala się prace wykonane w glinie? Ile czasu trwa wypał prac? W jaki sposób ozdabia się prace i co można wyczarować z kawałka gliny?

Przeprowadzone zajęcia - mamy nadzieję - że zachęcą uczestników do rozwijania pasji oraz dalszych poszukiwań twórczych.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatu poznańskiego, Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Serdecznie zapraszam!

Ewa Wanat