Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dzień Edukacji Narodowej

16.10.18

Ten uroczysty dzień przypomina społeczeństwu o wielkiej wartości pedagogicznej pracy wykonywanej w nieustannie zmieniajacej się rzeczywistości, ale zawsze ze świadomością potrzeb ucznia i jego rozwoju.

W poniedziałek, 15 października odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym na zaproszenie burmistrza Mariana Szkudlarka uczestniczyli emerytowani nauczyciele z Gminy Swarzędz, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz wielu zacnych gości. Podczas uroczystości Burmistrz podziękował nauczycielom za pracę, za wysiłek wkładany w rozwój osobowiości ucznia. Podczas uroczystości Burmistrz wręczył akty mianowania nauczycielom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz listy gratulacyjne dla nuaczycieli dyplomowanych.

Wręczono także nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz nauczycielom, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W tym roku nagrodzono dwudziestu trzech nauczycieli z gminnych szkół i przedszkoli: Katarzyna Radziwiłłowicz i Katarzyna Telesińska - nauczyciele z Przedszkola nr 1 w Swarzędzu, Grażyna Zaremba - nauczyciel Przedszkola nr 2 w Swarzędzu, Małgorzata Korzeniewska - nauczyciel Przedszkola nr 4 w Swarzędzu, Małgorzata Okrajek - nauczyciel Przedszkola nr 5, Anna Siebert i Hanna Janowska - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu, Alina Mazur i Bartłomiej Drabowicz - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu, Beata Suluk i Małgorzata Filipiak-Cieślak - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, Izabela Adamska i Beata Radziej-Rezler - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, Justyna Waligóra i Magdalena Leśniewska - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, Izabela Zgórska i Cezary Cieślak - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie, Izabela Kowalczewska i Maciej Kobyliński - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie, Małgorzata Skowrońska-Bizan i Aneta Kuczyńska-Ryś - nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, Maria Maciołek - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wierzonce, Dorota Jagielska-Ryszczyńska - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Paczkowie.

Burmistrz podziękował również dyrektorom gminnych przedszkoli i szkół podstawowych, dyrektor Żłobka Miejskiego „Maciuś" w Swarzędzu oraz dyrektorowi Schroniska Młodzieżowego Sarenka w Kobylnicy.

W tym roku, po raz trzeci Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek uhonorował za okazaną pomoc i wsparcie placówek oświatowych statuetką „Przyjaciel Swarzędzkiej Oświaty": Ireneusza Szpota, Wiesława Jakubowskiego ze Straży Miejskiej w Swarzędzu, Marcina Madanowskiego z UKS Lider Swarzędz oraz Andrzeja Michalskiego z Firmy Blum Polska Sp. z o.o.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom swarzędzkiej oświaty życzymy zadowolenia z wykonywanej pracy, wielu sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

/edu/