Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędz znów na piątkę!

18.10.18

15 października 2018 r. I zastępca burmistrza Swarzędza, Grzegorz Taterka odebrał w Sejmie RP dyplom przyznany zwycięzcom najnowszej edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Gmina Swarzędz zajęła w tym rankingu piąte miejsce pośród ponad sześciuset gmin miejsko-wiejskich w Polsce!

- To powód do satysfakcji. Tak wysoka ocena w tym najbardziej prestiżowym, obiektywnym rankingu potwierdza, że Gmina Swarzędz jest w ścisłej czołówce, udowadnia, że należy do grona najlepiej rozwiniętych w Polsce - podkreśla burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, przygotowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, powstaje w oparciu o analizę 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Ranking opracowany jest na podstawie niezależnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych) i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce.

Oto RANKING.

/mw/