Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dominik Witczak zakończy karierę na Memoriale Gołasia

05.10.18

Dominik Witczak to jeden z najbardziej utytułowanych Wielkopolskich siatkarzy. Swoimi osiągnięciami mógłby obdzielić pół trybuny hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie. Właśnie tam podczas XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia nastąpi symboliczne zakończenie jego wspaniałej kariery sportowej.

Dominik Witczak urodził się i wychował w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszym Salosie. Następnie trafił do Zduńskiej Woli, skąd błyskawicznie przeniósł się do Skry II Bełchatów. Po kilku sezonach zapracował na powołanie do pierwszej drużyny tego zespołu. Większość swojej kariery spędził jednak w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, gdzie rozegrał aż dziewięć sezonów. Witczak w swoim dorobku ma trzy Puchary Polski oraz aż siedem medali Mistrzostw Polski – trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Reprezentant Polski zdobył również srebro w Pucharze CEV oraz brąz w Lidze Mistrzów. Warto również wspomnieć o siedmiu medalach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej oraz ósmym – zdobytym w sierpniu bieżącego roku – złotym medalu Mistrzostw Polski Oldboyów na piasku. – Dominik to nie tylko znakomity zawodnik, ale przede wszystkim wspaniały człowiek – mówi Anna Sumelka, organizatorka XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Chcemy dać szanse kibicom uhonorować jednego z najlepszych wielkopolskich siatkarzy podczas naszej imprezy – dodaje.

Okazja do świętowania

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza organizowana w Wielkopolsce. W tym roku w turnieju udział wezmą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin, ONICO Warszawa oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. W Zalasewie pod Swarzędzem kibice podziwiać będą prawdziwą śmietankę światowej siatkówki. Toniutti, Brizzard, Deroo czy Zatorski przyjadą na turniej niemal prosto z trwających właśnie Mistrzostw Świata. Na symboliczne zakończenie kariery Witczaka nakłada się wiele kontekstów. – Podczas największej siatkarskiej imprezy w Wielkopolsce kibice podziękują najlepszemu siatkarzowi z naszego regionu za lata wspaniałej gry – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz. – W turnieju udział weźmie zespół, w którym Dominik spędził większość swojej kariery. Jako gospodarze tej imprezy jesteśmy dumni, że to wydarzenie odbędzie się na terenie hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie – dodaje.

Podczas XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia Dominik Witczak symbolicznie zakończy swoją sportową karierę. Po raz ostatni zobaczymy go w barwach zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej. – Pinio spędził u nas dziewięć wspaniałych sezonów – mówi Sebastian Świderski, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Bardzo się cieszę, że razem z kibicami i organizatorami XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia będziemy mieli okazję podziękować mu za wszystko co zrobił dla polskiej siatkówki i dla naszego klubu – dodaje wybitny reprezentant Polski. Jak się okazuje Dominik Witczak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w świecie siatkówki. – W nowym sezonie znajdę się w sztabie szkoleniowym Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, gdzie postaram się podzielić swoim doświadczeniem z młodszymi zawodnikami – mówi jeden z najlepszych siatkarzy z Wielkopolski. – Zawsze miło wspominam Memoriał Gołasia, cieszę się że organizatorzy tej imprezy zaprosili mnie w tym roku. Do zobaczenia 6 i 7 października – dodaje Witczak.

Bilety i harmonogram imprezy

Większość biletów na XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia jest już wyprzedana. Radzimy nie odkładać zakupu wejściówek na ostatnią chwilę. Dostępne są one na platformie Ticketos.pl pod linkiem: https://ticketos.pl/event/941/XIV-Memorial-Arkadiusza-Golasia.html#buy/941

Ceny biletów:

• bilet jednodniowy sobota (2 mecze): 40 zł normalny, 35 zł ulgowy

• bilet jednodniowy niedziela (2 mecze): 50 zł normalny, 45 zł ulgowy

• karnet dwudniowy (4 mecze): 80 zł normalny, 60 zł ulgowy

Zniżki:

Bilety ulgowe przysługują uczniom urodzonym po 01.01.2004 r. posiadającym ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Wstęp dla dzieci do 3 roku życia bez zajmowania osobnego miejsca – bezpłatny. Weryfikacja biletów ulgowych będzie następować przy wejściu na halę w dniu imprezy. Osoby nie posiadające zniżek będą zobowiązane do stosownej dopłaty.

 

Harmonogram XIV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia

Sobota, 6 października

13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin

Mecz Sztaby Szkoleniowe – Drużyna VIP

Uroczyste otwarcie XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Niedziela, 7 października

12.00 mecz o 3 miejsce

16.00 mecz o 1 miejsce

Uroczysta dekoracja i zakończenie XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Między meczami występ Conrado Yaneza – zwycięzcy polskiej edycji Must Be The Music