Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Noc Kościołów 2018

18.09.18

10 czerwca 2011 r. w Uzarzewie, Wierzenicy i Kicinie odbyła się pierwsza edycja Nocy Kościołów Drewnianych. Stała się ona imprezą cykliczną. Wierzenicka, we wrześniu 2014 r. powiązana z 200. rocznicą urodzin Augusta Cieszkowskiego była rekordowa jeśli chodzi o ilość uczestników. W tym roku podczas Nocy Kościołów, w piątek 14 września, w kościele św. Mikołaja w Wierzenicy wystąpiła Eleni. Powróciła tu po 9 latach, też w piątek, 16 stycznia 2009 r., śpiewała dla leśników z nadleśnictw Babki i Łopuchówko, jak również wierzenickich parafian. I tym razem śpiewała pięknie, jak zawsze od dziesięcioleci. Zachwycała i bawiła licznie zgromadzoną publiczność w świątyni i poza nią oraz zachęcała z dużym powodzeniem, do wspólnego śpiewania.

Artystka okazała się wspaniałym magnesem przyciągającym licznych słuchaczy, jakieś 350 osób, dla wielu po prostu musiało zabraknąć miejsca w świątyni. Niemała ich część będąca na zewnątrz, kiedy usłyszała słowa piosenki mówiące o deszczu poczuła jego spadające krople, na szczęście nieliczne. Wśród słuchających wypatrzyliśmy poseł Bożenę Szydłowską, burmistrza Mariana Szkudlarka i radnego powiatu Zdzisława Kulczyńskiego.

Bisy (Zorba na prośbę ks. Przemysława Kompfa) i owacje zakończyły jej występ. Eleni podziękował burmistrz Marian Szkudlarek, a liczne osoby podchodziły do niej z kwiatami. Na tegoroczne spotkanie w ramach Nocy Kościołów na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki zaprosiły: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, Gmina Swarzędz oraz Parafia św. Mikołaja w Wierzenicy. Z tego zaproszenia skorzystała też wspaniała grupa 50 Swarzędzan wędrująca autokarem najpierw do Węglewa na koncert Magdy Anioła, potem do Wierzenicy.

Ewa J. i Włodzimierz Buczyńscy

fot. W. Buczyński