Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Jesienny rowerowy rajd i maraton

25.09.18

W sobotę 22 września odbył się 6. Jesienny Rajd Rowerowy. Pomimo wietrznej pogody w rajdzie uczestniczyło ponad 150 osób. Uczestnicy mieli do wyboru pięć tras: Rodzinna I, Rodzinna II, Łąkowa, Miejska i Leśna.

Wszystkie z wymienionych odcinków przebiegały  przez piękne turystyczne tereny Swarzędza i wszystkie miały wspólną metę przy Scenie nad Jeziorem.

Na mecie uczestnicy byli witani przez  burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka, dyrektor Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji Mariolę Józwiak  oraz Swarzędzką Orkiestrę Dętą, która w rytmie znanych hitów rozgrzewała kolejno przybywających rowerzystów.

Tradycyjnie na zakończenie rajdu, każdy mógł poczęstować się pyszną, ciepłą zupą. Na dzieci czekał Konkurs Plastyczny "Mój Rajd Rowerowy". Całość imprezy uświetnił występ Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Nie mogło również zabraknąć atrakcji w postaci konkursu, w którym do wygrania były upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz i Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Główną nagrodą był rower, który trafił do rąk Mateusza Jakubowskiego. Serdecznie gratulujemy.

Meta naszego rajdu była również zakończeniem Maratonu Rowerowego 380 km z okazji 380-lecia lokacji Swarzędza. W maratonie wystartowało blisko 20 zawodników, którzy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, ukończyli ten morderczy dystans i razem z pozostałymi uczestnikami rajdu pojawili się na mecie. Start maratonu odbył się 21 września (piątek) z parkingu przy Pływalni Wodny Raj. Zmagania rowerowych maratończyków można było śledzić na fanpage 'u SwajBike Team. Uczestnicy maratonu zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i brawami od wszystkich osób zgromadzonych na mecie rajdu. Dziękujemy Ekipie SwajBike Team za organizację tego wspaniałego wydarzenia oraz Restauracji „Między Nami" z Paczkowa za posiłek regeneracyjny dla maratończyków i pozostałych uczestników rajdu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę, oraz prowadzącym trasy:  Ekipie Brodex, ekipie SCSiR oraz Drukarni Wawrzyniak Druk, za wspaniałą organizację tras.

Zapraszamy na kolejne rajdy w przyszłym roku.

/scsir/