Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Finał Deskorolkowych Mistrzostw Polski w Swarzędzu

18.09.18

Poziom zawodów w Polsce z roku na rok coraz bardziej rośnie. Cieszymy się, że możemy obserwować coraz lepsze przejazdy i numery, które sypią się jak z rękawa. Miło popatrzeć na chłopaków z kadry, którzy objeżdżeni na europejskich zawodach, na pełnej wyluzce wrzucają ciężkie bangery! Fajnie, że coraz więcej dziewczyn pasjonuje się jazdą na desce i biorą udział w zawodach już od najmłodszych lat.

Tegoroczny finał Deskorolkowych Mistrzostw Polski rozegranych w swarzędzkim skate parku w dniach 15-16 września miał nieco innowacyjną formę. Oparty był bowiem na nowym systemie złożonym z etapu przejazdów oraz best trick'u (trzy próby - liczy się najlepsza) składających się na sumaryczną ocenę. Wprowadzony został za przykładem największych, europejskich zawodów, z których standardami trzeba się po prostu oswajać. W niedzielę 16.09, w swarzędzkiej skate plazie już od 11:00 zawodnicy walczyli o tytuł najlepszych w tym kraju w trzech kategoriach: OPEN, JUNIOR oraz GIRLS.

Spore emocje, walka do końca i kawał dobrej deskorolki w wykonaniu jeżdżących to to, co sprawiło, że ten finał na pewno uznamy za dotychczasowo najlepszy i tym samym bardzo udany. To wszystko nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów i sponsorów: Sponsor i Współorganizator - Miasto Swarzędz i Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Partner Główny Finału Mistrzostw Polski - LOTTO.

Podziękowania należą się też wszystkim, którzy z nami byli - zawodnikom, dzięki którym mogliśmy cieszyć się tym widowiskiem oraz kibicom, którzy je współtworzyli i ich dopingowali. Ten finał jeszcze długo pozostanie nam w pamięci i da sporo motywacji by w przyszłym roku powrócić z jeszcze lepszą serią z jeszcze lepszym zakończeniem.

Wyniki:

FINAŁ OPEN

1. Sebastian Sarysz

2. Dominik Jaworowski

3. Emil Wolan

4. Kamil Karwowski

5. Andrzej Palenica

6. Tomek Ziolkowski

7. Dominik Ronduda

8. Andrzej Kwiatek

FINAŁ JUNIOR

1. Tymek Szczuka

2. Filip Szalak

3. Dawid Dubas

4. Igor Sitarek

5. Norbert Pabis

FINAŁ GIRLS

1. Anna Kulig

2. Agata Halikowska

3. Zuzanna Bone

4. Patrycja Hańdziuk

5. Małgorzata Burkacka

/fot. źródło - Polish Skate Federation/