Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

OPS: "Czas na zmiany - Zmieniamy się"

17.09.18

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu od kwietnia tego roku realizuje projekt konkursowy „Czas na zmiany - Zmieniamy się!" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego namacalne dowody można już zaobserwować w siedzibie Ośrodka. Dofinansowanie projektu wynosi 320 097,50 zł.

Infomat, bo o nim miedzy innymi mowa, to urządzenie niezwykle przydatne dla wszystkich mieszkańców. Dzięki dotykowemu ekranowi umieszczonemu w efektownej i bardzo trwałej obudowie każda osoba może uzyskać wiele ważnych informacji publicznych. Obsługa infomatu jest łatwa i intuicyjna. Nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich informacji. Infomat poprzez specjalistyczne oprogramowanie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (niewidomych, słabowidzących, niedosłyszących oraz poruszających się na wózkach). Możliwości infomatu można sprawdzić odwiedzając Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Wystarczy dotknąć i otwiera się strona główna, z której poprzez poszczególne zakładki łatwo można przejść do stron m.in. Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, Powiatu Poznańskiego, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Można uzyskać informacje, jak działa Swarzędzka Komunikacja Autobusowa lub sprawdzić rozkład jazdy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, której uroczysta inauguracja w Swarzędzu miała miejsce 6 września.

W siedzibie Ośrodka można dostrzec w sali obsługi klienta kolorowy i edukacyjny kącik dla dzieci, które często towarzyszą rodzicom podczas załatwiania różnych spraw w Ośrodku.

Jednym z działań projektowych jest również zakup 10 terminali mobilnych w celu usprawnienia pracy pracowników socjalnych w terenie. W ramach projektu swoje kwalifikacje podnoszą pracownicy socjalni poprzez udział w szkoleniach, warsztatach i superwizji pracy socjalnej. Głównym celem projektu jest wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Swarzędzu przez nakierowanie działań na poprawę obsługi klienta.

Lidia Chałasiak

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu