Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zaraź się rozsądkiem - zaszczep się przeciw grypie

11.09.18

Ruszyła piąta edycja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego. Rozpoczął się bowiem kolejny sezon profilaktycznego programu w całości finansowanego ze środków powiatu poznańskiego. W tym roku na ten cel przeznaczono 150 tys. zł, co pozwoli zaszczepić blisko 2700 osób. W poprzednich czterech edycjach z akcji skorzystało ponad 10 tysięcy osób. Wydano na nie w sumie blisko pół miliona zł.

Program obejmuje wszystkie 17 gmin powiatu poznańskiego i skierowany jest do osób zameldowanych na jego terenie, w wieku od 50 roku życia, a więc urodzonych nie później niż 31 grudnia 1968 r. Szczepienia poprzedzane są kwalifikującym badaniem lekarskim. Odbywać się one będą w dni robocze w wyznaczonych przychodniach w powiecie poznańskim oraz w soboty w siedzibie firmy EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym (61 847 04 54).

- Od lat skutecznie realizujemy zadania związane z promocją, edukacją i profilaktyką zdrowotną wybranych chorób - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. - Celem naszej inicjatywy jest zmniejszenie liczby zachorowań na grypę i związanych z nimi powikłań. Chcemy, by do szpitala trafiało mniej ludzi, by zmniejszyły się koszty leczenia oraz zminimalizowało się ryzyko śmierci spowodowanej grypą.

Powiat poznański od lat angażuje się w aktywnie w ochronę zdrowia swoich mieszkańców. Za realizację programu profilaktyki zdrowotnej w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV oraz pneumokokowych wśród dzieci, w marcu tego roku, powiat został jednym z laureatów prestiżowego konkursu Zdrowy Samorząd zorganizowanym przez Portal Samorządowy i magazyn „Rynek Zdrowia". Jego głównym celem był wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania prozdrowotne.

Oto wykaz placówek medycznych przeprowadzających szczepienia.

/nad/