Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Spotkania lokalnej społeczności w Kruszewni i Gruszczynie

01.08.18

W dwie ubiegłe soboty (21 i 28 lipca) w Kruszewni i w Guszczynie odbyły się spotkania lokalnych społeczności, zorganizowane przez LGD "Trakt Piastów". Wspólnym mottem obu sołectw było „Aktywni dla siebie – aktywni dla wsi”. Mieszkańcy przybyli do świetlic wiejskich mieli okazję wysłuchać prelekcji Antoniego Kobzy nawiązującej do 100-lecia niepodległości Polski i udziału lokalnych bohaterów w walkach Powstania Wielkopolskiego. Kolejno wystąpili także Prezes Zarządu LGD „Trakt Piastów” Bogdan Kemnitz, przedstawiciele Straży Miejskiej i przedstawiciele zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kruszewni. W podsumowaniu spotkania głos zabrał także Burmistrz Marian Szkudlarek, a następnie mieszkańcy zasiedli przy wspólnym stole i przy poczęstunku długo ze sobą dyskutowali.

Na spotkanie w Gruszczynie przedstawiciele sołectwa przynieśli do świetlicy historyczny sztandar swojej (nieistniejącej już dziś) Straży Pożarnej. Zrobili sobie z nim także wspólne zdjęcie razem z przybyłym do świetlicy ostatnim prezesem ówczesnej straży - Markiem Lisem (aktualnie Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Poznańskiego).

Na zakończenie spotkań wyrażono podziękowania dla lokalnych organizatorek wydarzeń - obu pań sołtys Barbary Czachury i Małgorzaty Markiewicz.

HS