Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

XX Festiwal Orkiestr Dętych

30.07.18

Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszają na XX Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który odbędzie się w dniach 17 - 18 sierpnia 2018 roku.

Podczas Festiwalu zagrają: Complesso Bandistico Arcobaleno z Włoch (Triest), Dechovy Orchestr ZUS z Czech (Zábřeh), Miejska Orkiestra Dęta w Gostyninie, Krotoszyńska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego z Rogoźna, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń i Swarzędzka Orkiestra Dęta.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 17 sierpnia o godz. 18:00 pokazem musztry paradnej w wykonaniu gospodarzy wydarzenia, czyli Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Następnie swarzędzkiej publiczności zaprezentuje się Complesso Bandistico Arcobaleno z włoskiego Triestu. Koncert odbędzie się na Placu Niezłomnych.

Główne obchody XX Jubileuszowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego odbędą się w sobotę, 18 sierpnia. Punktualnie o godz. 12:30 w Kobylnicy, Zalasewie oraz na os. Dąbrowszczaków, os. Raczyńskiego i os. Kościuszkowców w Swarzędzu rozpoczną się koncerty osiedlowe, podczas których wystąpią orkiestry z: Krotoszyna, Gostynia, Gostynina, Rogoźna, czeskiego Zábřehu i Swarzędza.

Dwie godziny później, o 14:30 wszystkie orkiestry przejdą ulicami miasta kierując się na Rynek. Tam też nastąpi oficjalne otwarcie XX Jubileuszowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Po wspólnym wykonaniu dwóch marszy - „Orkiestry Dęte" i „Happy marching band", wszyscy artyści oraz zaproszeni goście skierują się w stronę pływalni Wodny Raj. Uroczysty, muzyczny przemarsz przejdzie przez Plac Niezłomnych i dalej ulicami Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów.

Koncert główny z udziałem wszystkich orkiestr, który odbędzie się na Scenie nad Jeziorem rozpocznie się o godzinie 16:00.

W  niedzielę, 19 sierpnia ok. godz 13:00 (po mszy św.) przed kościołem pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu odbędzie się koncert w wykonaniu Dechovy Orchestr ZUS z Czech (Zábřeh).

/ok/