Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Boisko w Kobylnicy - automatycznie nawadniane

26.07.18

Boisko sportowe przy rozbudowanej Szkole Podstawowej w Kobylnicy ma już nie tylko nowoczesne oświetlenie, ale również system automatycznego nawadniania.

Nowe nawodnienie powstało dzięki wspólnemu działaniu:

- UMiG w Swarzędzu i SCSiR Swarzędz dokonało zakupu całości materiałów do wykonania nawodnienia

- klub LZS Piast Kobylnica we własnym zakresie zorganizował projekt systemu nawodnienia, wynajem niezbędnego sprzętu i całość prac montażowych polegających na podłączeniu, uruchomieniu i ustawieniu systemu sterującego nawodnieniem

- rodzice zawodników (w sumie około 20 osób, którym w tym miejscu należy złożyć szczególne podziękowania) pomogło w realizacji prac ziemnych tzn. wykopaniu rowów pod instalację nawodnieniową i następnie ich zakopaniu, wyrównaniu terenu i odtworzeniu nawierzchni trawiastej boiska

Całością kosztów związanych z zaprojektowaniem, zakupem, położeniem i uruchomieniem nawodnienia boiska w Kobylnicy podzieliły się po połowie: Gmina Swarzędz i klub LZS Piast Kobylnica.

Dzięki bardzo dobrej współpracy wszystkich zaangażowanych w realizację tego projektu podmiotów całość prac, od momentu podjęcia decyzji do uruchomienia nawodnienia, zajęła tylko około 30 dni.

Wykopano 500 metrów rowów pod instalację nawodnieniową.

Położonych zostało 650 metrów rur rozprowadzających wodę do zraszaczy.

Boisko jest podlewane przez system 28 zraszaczy uruchamianych automatycznie przez poszczególne sekcje.

Dzięki zastosowanej automatyce sterującej i czujnikom wilgotności, w przypadku dużych opadów deszczu system nawodnieniowy nie będzie się sam uruchamiał.

Po uruchomieniu systemu automatycznego nawodnienia jakość codziennego użytkowania boiska w Kobylnicy ulegnie zdecydowanej poprawie, a dzieci i młodzież z klubu LZS Piast Kobylnica i Szkoły Podstawowej w Kobylnicy na pewno docenią to trenując i rozgrywając mecze piłkarskie.

 

Warto dodać, że w czerwcu tego roku, obok boiska w Kobylnicy rozpoczęła się realizacja inwestycji o nazwie „Zagospodarowanie terenu Integracyjnego Placu Sportowo-Rekreacyjnego w Kobylnicy (gmina Swarzędz) przy ul. Poznańskiej”. W wyniku procedury przetargowej najkorzystniejszą ofertę złożyła firma GARTE Sp. z o.o., Sp.k. ze Swarzędza. Prace zakończone zostaną, zgodnie z planem, w sierpniu, przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dokumentacja tej inwestycji została opracowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Swarzędza na 2017 r. Celem projektu jest zapewnienie lokalnej społeczności miejsca integracji i aktywności, poprzez stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego (m.in. scena, wiata biesiadna, wiata ogniskowa, siłownia zewnętrzna, mała architektura, zagospodarowanie zieleni).

Koszt całkowity to niespełna 590 tys. zł, a na realizację Gminie Swarzędz udało się pozyskać ponad 310 tys. zł ze środków unijnych (Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich). Umowę na dofinansowanie, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał 8 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, natomiast umowę z wykonawcą – 15 maja br. w swarzędzkim ratuszu.

 

M. Zajda, T.Radziszewska

fot. T.Radziszewska