Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

XVII Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej

23.07.18

30 czerwca na stadionie miejskim w Swarzędzu odbyły się Igrzyska Sportowe dla osób z niepełnosprawnościami pod patronatem Jana Grabkowskiego Starosty poznańskiego i Mariana Szkudlarka burmistrza Swarzędza. W zawodach wzięło udział nasze Stowarzyszenie i uczestnicy z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń: Kostrzyna, Pobiedzisk, Konarzewa, Otusza, Kórnika i Owińsk.

Igrzyska rozpoczęły się od koncertu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej i tańców. W tym roku oprócz zapalenia znicza olimpijskiego czekał na nas drugi symbol potwierdzający ważność tej imprezy, wystrzał z armaty wykonany przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe ze Swarzędza. Następnie odbył się uroczysty przemarsz drużyn sportowych  przy muzyce marszowej i program artystyczny. Przewodnicząca stowarzyszenia, Barbara Kucharska, przedstawiła wszystkich zaproszonych gości, którzy nam kibicowali w zawodach. Przy dźwiękach werbli zapalono znicz i wypowiedziano słowa przysięgi. Na igrzyskach były stanowiska  Firmy Blum, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego a także przejażdżka konna. Na zakończeniu wręczono medale i puchary, każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę na 380-lecie Swarzędza. Po zawodach odbyło się integracyjne spotkanie w namiocie i pyszny posiłek. Zaszczycili nas swoją obecnością p. Zygmunt Jeżewski- członek zarządu powiatu poznańskiego, p. Tomasz Zwoliński- wiceburmistrz, p. Elżbieta Bijaczewska - dyrektor PCPR-u, posłowie Bożena Szydłowska i Bartłomiej Wróblewski, p. Agata Kubacka, pani Mariola Józwiak, radni.

Dziękujemy Darczyńcom olimpiady - władzom samorządowym powiatu i Gminy, Swarzędzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji, Firmie BLUM, Strzeleckiemu Bractwu Kurkowemu, Orkiestrze Dętej ze Swarzędza, p. Małgorzacie Nowak z Cukierni Magdalenka, Fundacji EKOS, Wolontariuszom.

Michał Ogoniak

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu