Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Półkolonie letnie w SP nr 5

23.07.18

Dzięki zaangażowaniu miasta Swarzędz w przygotowanie propozycji wypoczynku dla dzieci ze swarzędzkich szkół, uczniowie mogli w przyjemny, pożyteczny i bezpieczny sposób spędzić wakacyjne przedpołudnia na półkoloniach organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz w Szkole Podstawowej nr 5 w terminie od 25.06.2018 do 6.07.2018.

Program dwóch tygodni półkolonii był urozmaicony i gwarantował dzieciom zabawę połączoną z edukacją. Poruszanie się transportem miejskim nauczyło dzieci samodzielności i odpowiedzialności, przy tym znacznie obniżyło koszty uczestnictwa i zapewniło wszystkim solidną porcję ruchu na świeżym powietrzu.

Zainteresowanie półkoloniami było bardzo duże. Rodzice mogli zapisywać dzieci na pierwszy, na drugi lub na oba tygodnie. Ich uczestnikami byli uczniowie w wieku od 7 do 13 lat. W pierwszym tygodniu z półkolonii skorzystało z 95 uczniów, w drugim 84. Podzieleni oni zostali na grupy wiekowe. Program został przygotowany tak, by był atrakcyjny dla wszystkich dzieci.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i garncarskich w pracowni Ewy Wanat. Zwiedzały pałac w Rogalinie z przewodnikiem, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych organizowanych tam dla dzieci. Z pracownikami Nowego ZOO poznawały zwyczaje zwierząt. Miały okazję dobrze się zabawić na kręgielni w centrum handlowym Galeria MM w Poznaniu i w Multikinie oglądając nowości filmowe dedykowane dzieciom. Wyjątkowo dużo radości dały im zajęcia w parku linowym i w Jump Arenie. Młodzi użytkownicy dróg mogli pogłębić swą wiedzę o tym, jak być bezpiecznym w Skoda AutoLab. Dzięki letniej aurze dzieci z przyjemnością spacerowały po terenach Nadleśnictwa Łopuchówko w towarzystwie leśników, potem wspinały się na wieżę na Dziewiczej Górze, by podziwiać roztaczające się stamtąd widoki. W trakcie przygotowanej dla nich prezentacji dowiedziały się też jakie niebezpieczeństwa zagrażają odwiedzającym lasy w Polsce. Nagrodą za wytrwałe poznawanie lasu było ognisko.

Dzieci były bardzo zadowolone, że w grupie rówieśników rozpoczęły wakacje od udziału w tak atrakcyjnych półkoloniach.

Rodzice doceniają możliwość powierzenia swoich pociech nauczycielom, których znają i którym ufają. Jest to dla nich dobre rozwiązanie na czas, gdy z powodu obowiązków zawodowych nie mogą zająć się odpoczywającymi od szkoły dziećmi.

Elżbieta Cholewicka, Karolina Kiejdrowska