Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Problemowy wiadukt

19.07.18

O wiadukcie w ul. Polnej i panującym na nim sporym natężeniu ruchu pisaliśmy już wiele. Wiele zostało też podjętych działań w celu zmniejszenia tego ogromnego - szczególnie dla okolicznych mieszkańców - problemu.

Ostatnim takim właśnie działaniem jest sporządzony 25 czerwca 2018 r. przez burmistrza Swarzędza wniosek do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o przeniesienie lub, najlepiej, zlikwidowanie bramki Viatol naliczającej opłaty samochodom ciężarowym znajdującym się na trasie 92 za skrzyżowaniem z ul. Polną. Dlatego część samochodów ciężarowych, chcąc uniknąć opłat, zamiast kierować się na nowy wiadukt skraca drogę wjeżdzając na wiadukt w Polnej.

- Podjęliśmy kolejne kroki ponieważ zmienił się minister. Żeby wzmocnić nasz głos poprosiliśmy o wsparcie wszystkich posłów z naszego terenu. Część z nich już złożyła odpowiednie interpelacje i wnioski informując nas o tym - mówi burmistrz Marian Szkudlarek.

Wniosek został wysłany 25 czwerwca 2018 r. Oto kopia pisma burmistrza Swarzędza do Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Przypomnijmy, że w tym temacie spotykała się powołana przez burmistrza specjalna komisja, rezultatem której były m.in. kontrole samochodów ciężarowych łamiących zakaz ruchu ciężkiego przy wjeździe na ul. Rabowicką, położenie nowej nakładki na dojazdach do wiaduktu w celu zmniejszenia hałasu i zmniejszenie ilości ciężarówek obsługujących fabrykę VW w Antoniku z filią na Rabowickiej.

- Jeśli Minister przychyli się do naszej prośby, postaramy się aby wszystkie samochody łączące te dwa zakłady korzystały z nowego wiaduktu - informuje burmistrz.

/umig/