Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Nowy węzeł przesiadkowy już obsługuje pasażerów

06.07.18

Od 1 lipca w Swarzędzu przy dworcu PKP działa nowy węzeł przesiadkowy, gdzie znajduje się „pętla" większości linii autobusowych, które dotychczas dojeżdżały do Placu Niezłomnych (nr 412, 484, 486, 490, 491, 492, 493 i 498). Wprowadzone zmiany umożliwiają pasażerom Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej sprawną przesiadkę na pociągi w kierunku Poznania i Wrześni. Od 9 września dojeżdżać tam będzie Poznańska Kolej Metropolitalna, a w godzinach szczytu jej pociągi kursować będą średnio co pół godziny. Węzeł przesiadkowy przy dworcu to część szerszego projektu, o którym piszemy TUTAJ.

Przy dworcu przebiega trasa  nowej linii autobusowej nr 494, która łączy Garby z węzłem przesiadkowym w Kobylnicy (przystanek Kobylnica, Stacja PKP)

Przypominamy, że od 1 lipca z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dodatkowo  zamieszkali na terenie gminy Swarzędz pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej w I strefie, korzystający również z kolejowego publicznego transportu zbiorowego. O nowych ulgach przeczytają Państwo TUTAJ.

/ms, mw/

fot. T. Rybarczyk