Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Plac zabaw z dofinansowaniem 19,5 tys. zł

29.06.18

Sołectwo Gruszczyn uczestniczące w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020", mającym na celu aktywizację mieszkańców wsi oraz podniesienie jakości życia na terenach wiejskich, znalazło się wśród laureatów VIII edycji konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod nazwą: „Pięknieje wielkopolska wieś".

Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego projekt sołectwa Gruszczyn znalazł się wśród 128 projektów z obszaru Wielkopolski, które otrzymały częściowe dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na zagospodarowanie przestrzeni wiejskiej. Umowę w tej sprawie burmistrz Marian Szkudlarek podpisał 29 czerwca 2018 r.

Łączna wartość przedsięwzięcia to 57 tys. zł, z czego kwota dotacji to 19,5 tys. zł, natomiast wkład Gminy Swarzędz pochodzący z Funduszu Sołeckiego to 26 tys. zł.

Gmina w 2017 roku rozpoczęła już prace związane z jego budową tego placu zabaw. Udało się częściowo oczyścić i wyrównać teren oraz zainstalować ławkę parkową, ławkę równoważną, duży zestaw zabawowy, regulamin i kosz na śmieci.

Dzięki dofinansowaniu budowa zostanie dokończona i pojawią się: huśtawka wahadłowa podwójna, linarium o wysokości 2,7 m, trampolina i ławka żeliwna z oparciem.

/tl/


Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020"