Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Letni rozkład jazdy - od 1.7.2018 r.

28.06.18

Przypominamy, że od 1 lipca 2018 roku zmieni się rozkład jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Z tym dniem zmieni się również przystanek początkowy i końcowy dla linii 412, 484, 486, 490, 491, 492, 493 i 498 - znajdzie się on na nowym węźle przesiadkowym zlokalizowanym przy swarzędzkim Dworcu Kolejowym (przy parkingu na ul. A. Tabaki). Wyjątkiem będą kursy linii 484, które zaczynają się lub kończą na Pętli Kościuszkowców - kursy te będą realizowane dotychczasową trasą linii 484, tj. ul. Kościuszki przez Rynek (bez wjazdu na węzeł w Swarzędzu).

W nowym rozkładzie jazdy ujęta została również nowa linia autobusowa nr 494, która połączy Garby z węzłem przesiadkowym w Kobylnicy (przystanek Kobylnica, Stacja PKP) poprzez węzeł przesiadkowy w Swarzędzu (linia będzie korzystała z przystanków Dworzec PKP, zlokalizowanych przy ul. T. Kościuszki). ZE WZGLĘDU NA UTRUDNIENIA, JAKIE WYSTĄPIĄ 01 LIPCA 2018 (TRIATHLON), LINIA 494 ZOSTANIE URUCHOMIONA OD PONIEDZIAŁKU, 02 LIPCA. Przypominamy, że rozkład jazdy dla tej linii będzie zmieniany wraz ze zmianami rozkładu jazdy przewoźników kolejowych, a najbliższa zmiana powinna nastąpić od 09.09.2018 wraz z uruchomieniem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej do węzła w Swarzędzu.

Przystanek Rynek będzie przystankiem końcowym i początkowym jedynie dla linii 405 (peron wewnętrzny), dla pozostałych linii będzie on przystankiem przejazdowym i będą korzystać z peronu zewnętrznego.

Trasa autobusów linii 490 będzie przebiegać z Węzła Przesiadkowego przy dworcu PKP, ul. Piaski do ul. Zapłocie, dalej Poznańską do Sośnickiej i powrót Strzelecką przez Rynek do Węzła. Aby dojechać z Rynku do ul. Strzeleckiej należy najpierw dojechać do Węzła PKP w Swarzędzu (kursy, z których będzie można skorzystać bez konieczności przesiadki zostaną zaznaczone na tabliczce przystankowej). Przypominamy jednak, że nadal obowiązuje trasa skrócona do ul. Stawnej (trwa remont ul. Sośnickiej).

Przypominamy, że na czas wakacji letnich zawieszona zostaje linia 497 oraz pojedyncze kursy szkolne linii 484 i 499. W związku z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu w rejonie ul. Transportowej z dniem 01.07 nie będzie już kursów linii 497s.

Książeczkę z rozkładem jazdy można pobrać TUTAJ

ZOBACZ szczegółowy rozkład jazdy

/ms/