Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Pod znakiem muzyki i sportu - Dni Swarzędza

25.06.18

Byliście tam Wy, byliśmy my - przez trzy dni rzesze swarzędzan bawiły się wspólnie podczas największej imprezy w roku. Dni Swarzędza 2018 - melanż różnych gatunków muzyki oraz emocje mundialowe, atrakcje dla dzieci, imprezy towarzyszące, gastronomia. Zielona polana miejska, która na ten czas zaprasza i obiecuje ciekawą rozrywkę. Te obietnice zostały dotrzymane!

Piątek, 22 czerwca - muzykowanie rozpoczęła sekcja piosenki swarzędzkiego Ośrodka Kultury. Śpiewają coraz bardziej profesjonalnie i zmierzają prosto ku artystycznym sukcesom. A następnie uczta dla fanów zespołów Boys oraz Piękni i Młodzi. Ta muzyka działa na tłumy i tak też było w Swarzędzu - radość i wspólne śpiewanie. Burmistrz Marian Szkudlarek otwierając tegoroczne święto miasta (w jubileuszowym roku 380-lecia) życzył wszystkim dobrej zabawy i tego dnia trwała ona długo w noc. Peran Van Dijk, C-Bool, Tiddey, dj Matys - gwiazdy muzyki klubowej najwyższego lotu! Dla młodych miłośników tego gatunku - spełnienie marzeń.

Sobota, 23 czerwca - pogoda super, dzieci od połowy dnia szalały w wielkim "wesołym miasteczku" - strefie zabaw i niespodzianek. Bo czyż taką nie były odwiedziny Wojów Piastowskich, którzy nieopodal rozbili swoją osadę? Historyczne stroje, pokazy walki, wreszcie bicie "prawie" średniowiecznych monet. Pierwszą dostał na pamiątkę włodarz miasta - z liczbą 380. Przenieśliśmy się trochę w czasie, by punktualnie o godz. 19:00 powrócić, witając na scenie Mrozu - popularnego artystę ambitnego popu. Po nim - kontrowersyjna, ekspresyjna, niebanalna Agnieszka Chylińska! Zrobiło się prawdziwie gorąco!

Na zakończenie soboty - dj Cez Are Kane i jego świat pełen rytmów. Klimat tanecznej imprezy.

Niedziela, 24 czerwca - pochmurno, ale na wyczekiwany koncert zespołu Enej przyszlibyśmy nawet w burzy. Lubimy ich bardzo w Swarzędzu! Grają tak, że radość dla uszu i dla serca.

Niestety, po pięknym koncercie było już gorzej - za sprawą polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Swarzędzka Strefa Kibica mogła być podczas meczu Polska - Kolumbia oazą szczęścia, nie była... Ale ponieważ kocha się nie za coś, ale pomimo wszystko - polscy pilkarze mogą liczyć na swoich kibiców zawsze.

Pożegnalny występ na scenie koncertowej artystki wielkiego formatu - Kayah zgromadził liczną publiczność, znającą na pamięć słowa jej piosenek. Kayah to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej i każde spotkanie z nią pozostawia niezatarte wrażenia!

***

Dniom Swarzędza towarzyszyły:

- Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mig Swarzędz - rozegrany na boisku Orlik w Bogucinie

- Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza MiG Swarzędz - rozegrane w Dolinie Cybiny. Nagrody wręczone zostały w niedzielę, na scenie koncertowej - V Jubileuszowe Rekreacyjne Regaty Żeglarskie im. kpt Tomasza Adamczyka - na Jeziorze Swarzędzkim

- XXVI Rajd Samochodowy Firmy Szpot - nagrody, w tym Puchar 380-lecia od burmistrza Swarzędza wręczone zostały także w niedzielę, na scenie koncertowej.

Dziękujemy Wszystkim za wspaniałe dni, wspólny czas i zabawę!

GALERIA ZDJĘĆ

Teresa Radziszewska

fot. Aldona Młynarczak

* * *

Podziękowania od burmistrza

Drodzy Przyjaciele! Serdecznie dziękuję Wam - Mieszkańcom naszej gminy, za ogromne zainteresowanie, radość, wspaniałą zabawę podczas Dni Swarzędza 2018. Ta największa plenerowa impreza miejska jest po prostu dla Was! To Wy decydujecie w dużym stopniu o wyborze artystów i cieszę się, że tegoroczni tak bardzo się podobali. Dziękuję także organizatorom tej ogromnej imprezy, patronom medialnym i partnerom finansowym.

Marian Szkudlarek

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Naszymi partnerami finansowymi byli:

Partnerzy Strategiczni: PP-UiH Agrobex Sp. z o.o., Planet-Bud Development Sp. z o.o.

Partnerzy: R. Twining and Company Sp. z o.o., Clip Group, STS Logistics, Greenbud Development Sp. z o.o., Rhenus Logistics S.A., Budownictwo Drogowe „Krug” Sp. z o.o., Fabryka Armatur „Swarzędz” Sp. z o.o., Chronos Development Sp. z o.o., Castorama Swarzędz, Swarzędzkie Centrum Handlowe ETC, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM S.A., Imperial Logistics Sp z o.o., Volkswagen Poznań, Fines Operator Bankowy, Veolia Energia Poznań S.A., FMT "Tomteq" Sp. z o.o., PKO Bank Polski, Utal Sp. z o.o., Strefa Sportu Tenis & Fitness, Centrum Sportu Atrium.

Naszymi partnerami medialnymi byli:

Swarzędzka Telewizja Kablowa, Tygodnik Swarzędzki, Prosto z Ratusza