Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dzieci u lotników w Krzesinach

22.06.18

16 czerwca grupa 45 swarzędzkich dzieci miała okazję zwiedzać 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Dzięki życzliwości dowódcy, pułkownika pilota Rafała Zadenckiego i jego zastępcy, pułkownika Wojciecha Satkowskiego, dzieci mogły przyjrzeć się z bliska życiu w bazie, tzn. poznać pracę i służbę pilota, żołnierza, a także strażaka.

Grupa odwiedziła wiele ciekawych miejsc, począwszy od spadochroniarni poprzez hangar serwisowy, a skończywszy na wojskowej jednostce ratowniczo-gaśniczej. Dzieci dowiedziały się miedzy innymi, jak wygląda strój morski pilota i w jaki sposób składa się spadochrony. Wszystkich zaciekawił fakt, że trzeba to robić w pomieszczeniu o stałej temperaturze i wilgotności, ręcznie, tak aby wszystko było jak najbezpieczniejsze. Najwięcej emocji wzbudziły start i lądowanie samolotu wielozadaniowego F-16, które dzieci miały okazję podziwiać z terenu bazy.

Na koniec wizyty, strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej zaprezentowali działanie armatek z pianą gaśniczą, umieszczonych na przodzie wozów strażackich. Każdy chętny mógł pokierować armatką wodną, co sprawiło dzieciom ogromną radość.

Lidia Chałasiak

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu