Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dni Swarzędza: bezpłatna komunikacja i zmiany w organizacji ruchu

20.06.18

Szanowni Państwo! Decyzją burmistrza Mariana Szkudlarka podczas tegorocznych Dni Swarzędza w dniach 22, 23 i 24 czerwca przejazdy Swarzędzką Komunikacją Autobusową będą dla wszystkich bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

/umig/

* * *

22, 23 i 24 czerwca 2018, tradycyjnie na polanie przy ulicy Strzeleckiej odbędzie się największa swarzędzka impreza „Dni Swarzędza". Impreza, na której spodziewamy się kilkutysięcznej publiczności, wiąże się z wieloma aspektami organizacyjnymi. Jednym z głównych aspektów  jest bezpieczeństwo. Jako organizatorzy jesteśmy zobligowani zapewnić je zarówno uczestnikom imprezy, jak i mieszkańcom okolicznych ulic.

W związku z powyższym, na czas imprezy tj.

22 czerwca w godzinach 15:00 - 02:00 dnia następnego

23 czerwca w godzinach 13:00 - 02:00 dnia następnego

24 czerwca w godzinach 13:00 - 02:00 dnia następnego

postanowiliśmy zamknąć dla ruchu ulicę Strzelecką, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Jesionową i Paderewskiego do ulicy Stawnej

oraz

ul. Kosynierów na odcinku od ul. Św. Marcina do Pływalni „Wodny Raj"  w terminie od 22 czerwca godz. 06:00 do 25 czerwca godz. 02:00.

Objazd zaplanowany jest ulicą Jesionową, drogą krajową nr 92 do ul. Stawnej.

Ruch ulicą Paderewskiego odbywać się będzie w JEDNYM KIERUNKU od ul. Stawnej.

Na ulicach: STAWNA, STRZELECKA i PADEREWSKIEGO obowiązywać będzie ZAKAZ PARKOWANIA pod groźbą odholowania pojazdu.

Dzięki uprzejmości Centrum Sport & Fitness Atrium, na terenie Atrium przy ul. Strzeleckiej 35 A, zlokalizowany będzie ogromny parking, na który zaprowadzi Państwa ulica Stawna lub Strzelecka od strony Zielińca.

Zwracamy się z prośbą o przestrzeganie zmian w organizacji ruchu, zwracanie uwagi na tymczasowe znaki drogowe oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem, a tym samym dbających o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności, jednak jako organizatorzy tak dużej imprezy, bogatsi o doświadczenia z poprzednich lat, staramy się wyciągać wnioski i podejmować takie decyzje, które zapewnią pełną kontrolę nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

Jednocześnie informujemy, że na czas „Dni Swarzędza 2018" niemożliwe będzie korzystanie ze ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Strzeleckiej, a także ograniczone zostanie korzystanie z parkour'u.

/ok/