Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

VII Gminny Rajd Rowerowy już za nami!

28.05.18

26 maja odbył VII Gminny Rajd Rowerowy „CAŁY SWARZĘDZ NA ROWERY". W rajdzie wzięło udział ponad 350 osób.  Każdy uczestnik zapisując się miał do wyboru jedną z ośmiu tras:

- RODZINNA i zarazem najkrótsza - 9km, prowadzona przez ekipę ze Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji na czele której stanął pan Paweł Bocian. Trasa przebiegała wokół Jeziora Swarzędzkiego, była to jedna z najliczniej obsadzonych tras a dużą grupę uczestników stanowiły dzieci,

- LEŚNA - z Bogucina, w tej edycji rajdu trasa została wydłużona z 10km do 15km. Jak co roku trasa ta była prowadzona przez ekipę pana Wojtka Wawrzyniaka, który ufundował również dla dzieci kolorowe koszulki z nazwą Rajdu i logiem 380- lecia nadania praw miejskich Miastu Swarzędz.

- MIEJSKA (15km) - start trasy odbywał się na rynku, kierownikiem trasy była pani Żaneta Brodziszewska, która wraz ze swoją ekipą pierwszy raz kierowała grupą w Gminnym Rajdzie. Na metę dojechała bardzo uśmiechnięta i zadowalona.

- MALTAŃSKA - jedna z dłuższych tras rajdu, również wydłużona w stosunku do ubiegłych edycji z 12km do 20km. Prowadzący na trasie pan Sławek Nowak z ekipy SwajBike Team jak zwykle profesjonalnie i sprawnie doprowadził całą grupę na metę rajdu.

- ŁĄKOWA (11km) -  start trasy odbył się na dworcu PKP w Kobylnicy. Na tej trasie oprócz uczestników indywidualnych, udział wzięła 15-osobowa grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. Opiekunem trasy była ekipa ze Sklepu Rowerowego BRODEX, której kierownikiem był pan Adam Zawada,

- POLNA (16km) - start trasy odbył się tradycyjnie przy Zespole Szkół w Paczkowie. Kierownikiem na tym odcinku rajdu był pan Zygmunt Majchrzak, który towarzyszy tej imprezie od samego początku. Warto dodać, że była to najliczniej obsadzona trasa - ok. 60 osób,

- WIEJSKA (15km) - z Zalasewa, trasa należąca do średnich, długość około 15km. Trasa ta jak co roku cieszy się dużą popularnością i zyskuje coraz większą liczbę uczestników. W tej edycji było to 50 osób. Kierownikiem grupy był pan Piotr Cichewicz z ekipy SwajBike Team,

- WYCZYNOWA - trasa dla prawdziwych twardzieli, bo licząca ok. 40km. Uczestnicy w pocie czoła przemierzali dystans w tempie gwarantującym dotarcie do mety w założonym czasie. Grupa wyczynowców liczyła ok. 30 ambitnych i zdeterminowanych osób. Kierownikiem trasy był pan Daniel Olszewski również z ekipy SwajBike Team.

Na mecie rajdu wszystkich uczestników witał burmistrz Swarzędza pan Marian Szkudlarek, który tradycyjnie z każdą grupą miał zrobione pamiątkowe zdjęcie. Podczas czekania na kolejne grupy zjeżdżające z tras, młodsi uczestnicy mogli wziąć udział w zabawach i grach przygotowanych przez naszych ulubionych „UBARWIONYCH", a pozostali korzystali z posiłku regeneracyjnego przygotowanego przez restaurację „Między Nami". Na zakończenie rajdu wśród uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody, które wręczał sam burmistrz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prowadzącym za wspaniałą atmosferę i pozytywne emocje podczas rajdu!!!

/scsir/

fot. Mariusz Łuczak