Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dzień Dziecka pełen atrakcji

28.05.18

Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji i ogromne serce mieszkańców gminy - w niedzielę na polanie przy ul. Strzeleckiej odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Już od wczesnych godzin porannych polana zapełniła się ogromną strefą rozrywki. Dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotowano szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się ogromne gry planszowe, dmuchane zamki, miniłódki w basenie, eurobungee i kolejka samojezdna. Powstały także specjalne strefy warsztatowe, w których dzieci mogły samodzielnie wykonać ekologiczne instrumenty muzyczne. Jak co roku, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko malowania buziek. Z barwnego  i niezwykle wesołego namiotu wychodziły motylki, kotki, królewny, kwiatki i super-bohaterowie znani z animowanych bajek. Całość dopełniały warsztaty taneczne prowadzone przez animatorkę oraz zabawy ruchowe.

Podczas festynu nie zabrakło władz miasta. Burmistrz Marian Szkudlarek oraz zastępca burmistrza Grzegorz Taterka, wspólnie z uwielbianą przez dzieci maskotką - Sękusiem, obdarowali wszystkie dzieci drobnymi upominkami, kolorowymi balonami oraz słodkimi cukierkami.

Ważną częścią niedzielnego Dnia Dziecka było wsparcie dla małej Joasi z Kobylnicy, która zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Przez cały czas trwania festynu odbywała się zbiórka pieniężna, dzięki której Asia będzie mogła powrócić do pełni zdrowia. Dzięki ogromnemu sercu i hojności mieszkańców Swarzędza udało się zebrać aż 4 274,35zł. Dodatkowo najmłodsi uczestnicy niedzielnej zabawy na polanie przy ul. Strzeleckiej własnoręcznie wykonali kolorowe laurki urodzinowe dla dzielnej dziewczynki z Kobylnicy.

Słoneczna pogoda oraz przygotowane przez Ośrodek Kultury darmowe atrakcje, wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Radość towarzyszyła mieszkańcom gminy przez cały dzień, a organizatorzy już zaczynają planować kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka.

/ok/

fot. Mariusz Łuczak