Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Tenisowy sukces uczniów z Zalasewa

21.05.18

Finał Programu Dzieciaki Do Rakiet przeprowadzono w Warszawie 16-17.05.2018r .Droga do finału zaczęła się od zainicjowanej przez p. K. Goldę-Wojtkowiak akcji, która miała na celu wygranie głosowania internetowego do kwalifikacji.

Panie Ania Talarczyk i Kasia Czajkowska zorganizowały zajęcia propagujące gry tenisowe i zabawy dla początkujących. Rodzice dzieci z naszej szkoły aktywnie włączyli się do rozpowszechniania akcji.

Film promocyjny zrobił furorę w sieci i dzięki głosom rodziców dostaliśmy się do programu. Już udział w programie zaowocował szkoleniem dla trzech nauczycieli, sprzętem sportowym (rakiety, siatki, piłki, znaczniki..)

Rywalizacja była podzielona na trzy etapy: międzyszkolny, zewnątrzszkolny i finałowy. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 36 osób, z czego wyłoniliśmy najlepszą szóstkę.

W rozgrywkach międzyszkolnych drużyna z Zalasewa okazała się najlepsza w Wielkopolsce. Bez trudu zdobyliśmy punkty za konkurencje sprawnościowe, paratenisowe oraz tenisowe, co dało nam dużą przewagę nad rywalami.

Do Warszawy pojechaliśmy przede wszystkim dobrze się bawić i poznać innych pasjonatów tenisa.

Gra oraz świetne przygotowanie techniczne i mentalne pozwoliły nam wspiąć się na szczyt drabinki w tabeli.

I miejsce zajęła szkoła z klasami sportowymi tenisa ziemnego w  Radzionkowie,

II Szkoła Podstawowa z Krakowa

III miejsce Szkoła Podstawowa w Zalasewie.

Pokonaliśmy między innymi trzy zespoły z Warszawy, Toruń, Bydgoszcz, Trójmiasto, Wrocław, Lublin, Rzeszów, Łęczną, Rumię, Olsztyn, Elbląg, Kamionki, Zabrze, Lutoryż.

W rywalizacji szkół - zwycięzców z etapów wojewódzkich wzięło udział 19 szkół z całej Polski.

Reprezentowali nas uczniowie: JULIA ZAJĄC,  MAJA NOWAK, ZUZANNA GABSKA, MARCEL SWOBODA, PRZEMYSŁAW KACZMAREK, BARTOSZ BANAŚ.

Trener to niżej podpisana.

Katarzyna Czajkowska