Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Sesja mechatroniczna w ZS nr 1

18.05.18

Po realizacji dwóch staży w ramach projektu „Urządzenia mechatroniczne w procesie produkcyjnym samochodów" oraz programu POWER VET, dnia 24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyła się sesja mechatroniczna, w której uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele firm zewnętrznych, starostwa powiatowego, kuratorium oraz uczniowie gimnazjum.

Podczas sesji zostały wygłoszone wykłady: „Nowoczesne systemy stosowane w mechatronice" i „Zastosowanie elektroniki w mechatronice", w którym skupiono się na samochodach elektrycznych. Z kolei w wykładzie „Zrobotyzowane systemy latające" przedstawiono wykorzystanie dronów w życiu codziennym, przemyśle i wojsku. Wykłady nawiązywały w dużej części do zajęć realizowanych podczas projektu.

W drugiej części uczestnicy projektu zaprezentowali swój pobyt na stażach w SKODA AUTO Mlada Boleslav na terenie Republiki Czeskiej w dniach od 1 do 14 października 2017 roku i w dniach od 11 do 24 marca 2018 roku.

Podczas prezentacji beneficjenci omawiali każdy dzień pobytu, na który składały się codzienne ośmiogodzinne zajęcia zgodnie z programem stażu oraz podstawą programową. Popołudnia natomiast oraz soboty i niedziele były przeznaczone na zwiedzanie regionu. Po wyczerpującej prezentacji uczestnikom zostały uroczyście wręczone europassy mobilności i certyfikaty w języku angielskim.

Wiesław Światłowski - opiekun stażu