Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Hyundai i10 wyjechał do Sucharzewa

17.05.18

„Decyzję o starcie w 7. biegu 10 km Szpot Swarzędz podjąłem tak naprawdę tuż po ukończeniu ubiegłorocznego Maratonu Poznańskiego.  To właśnie na terenie Targów Poznańskich otrzymałem od Organizatora swarzędzkiej 10-tki zaproszenie. Stąd też mój niski numer startowy 185" - powiedział we wtorek 15 maja 2018 roku Jan Dębki - laureat głównej nagrody 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz tuż po odebraniu kluczyków do nowiutkiego Hyundai-a i10. Był to ostatni akord tego, rozegranego na ulicach Swarzędza w niedzielę 22 kwietnia biegu, który - przypomnijmy - ukończyło ponad 2 550 biegaczek i biegaczy .

Tak naprawdę , to biegam dopiero od 6 lat, bo brakowało mi aktywności ruchowej. Ukończyłem 60 lat, przytrafił mi się udar i postanowiłem  pokonać wiele trudności właśnie biegając. Dzisiaj mam na koncie ponad 100 ukończonych biegów, w tym 3 maratony. Biegam dla siebie, nie dla rekordów. Nagroda była totalnym zaskoczeniem, acz miło jest wygrywać tak cenne rzeczy. Zazwyczaj jesteśmy z żoną Urszulą - moim najwierniejszym kibicem - do końca każdego biegu, stąd i obecność podczas losowania w Swarzędzu nie była przypadkowa. Samochód pozostanie w rodzinie, a najczęściej będzie z  niego korzystała chyba żona. Bardzo mi się podobała aukcja na rzecz Nikoli Kubiak, brałem w niej aktywnie udział, ale tym razem inni byli mocniejsi w licytowaniu ciekawych przedmiotów. Na pewno wybiorę się w roku przyszłym na 8.bieg 10 km Szpot Swarzędz i ubolewam, że nie będę mógł być tutaj 9 września, w dniu rozegrania III Półmaraton Szpot Swarzędz  - dodał J. Dębski .

Nagroda główna wyjechała niemal w samo południe 15 maja 2018 roku ze swarzędzkiego salonu marki Hyundai firmy Szpot do Sucharzewa w województwie kujawsko-pomorskim, miejscowości, której  p. Jan jest ... sołtysem. Gratulujemy !

/waj/

Na zdjęciu drugi od prawej Jan Dębski - laureat głównej nagrody 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz w towarzystwie żony Urszuli ( trzecia z prawej) , Ewy Marciniak -Szpot ( pierwsza z prawej) , Grzegorza Szpota ( drugi od lewej) oraz Aleksandra Marciniaka ( pierwszy od lewej), w chwilę po odebraniu kluczyków na nowiutkiego Hyundai-a i10

fot. K. Cegłowska