Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ukłony dla strażaków

14.05.18

13 maja na swarzędzkim Rynku odbyły się uroczyste obchody z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Starosta Jan Grabkowski wspólnie z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem podziękowali strażakom za cały rok działalności. -A jest za co dziękować, ponieważ to właśnie dzięki Wam wszyscy możemy czuć się bezpiecznie – mówili do zebranych.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom, druhom i zaproszonym gościom. Była to także świetna okazja do wręczenia nominacji. W Swarzędzu poznaliśmy również głównych laureatów w konkursie „Strażak Roku Powiatu Poznańskiego”. W kategorii PSP nagrodę finansową i tytuł „Strażaka Roku” otrzymał st. ogn. Krzysztof Morzyk z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie. W kategorii OSP za osiągnięcia w roku 2017 pierwszą nagrodę finansową i tytuł „Strażaka Roku” przyznano dh Elizie Bałazy z OSP Puszczykowo. Drugą nagrodę finansową dla strażaka ochotnika otrzymał dh Marcin Batycki z OSP Komorniki w gminie Kleszczewo, a trzecią dh Patrycja Klamecka z OSP Buk.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka współorganizowane są przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komendę Miejską PSP w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz Miasto i Gminę Swarzędz.

 

/nad/