Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dobre taryfy za ścieki dla gmin związkowych!

11.05.18

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gmin należących do Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka"! Pragniemy poinformować, że zgodnie z nowym stanem prawnym, zostały zatwierdzone taryfy dla zbiorowego odprowadzania ścieków i zbiorowego zaopatrzenia w wodę na terenie Gmin uczestniczących w Związku Międzygminnym „Puszcza Zielonka" .

Sukces polegający na obniżeniu stawki dla obszaru gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz jest przede wszystkim efektem wielkiej mobilizacji mieszkańców w zakresie podłączania swoich posesji do sieci wybudowanej w ramach wszystkich etapów projektu „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic". Dzięki temu efektywność zrealizowanych przez Związek projektów daje odczuwalne efekty w postaci mniejszych obciążeń dla budżetów domowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom za ogromne zaangażowanie w społecznościach lokalnych w zachęcanie do podłączania oraz propagowanie pozytywnego oddziaływania wybudowanej przez Związek kanalizacji na ekologiczne i ekonomiczne aspekty życia Mieszkańców naszych Gmin.

Warto podkreślić, że władze Związku,  w szczególności - Pan Zbigniew Zastrożny (Przewodniczący Zarządu) , Pan Jacek Sommerfeld (Członek Zarządu) oraz Pan Marian Szkudlarek (Przewodniczący Zgromadzenia) wykazali się ogromną determinacją w rozmowach ze spółką Aquanet SA, dzięki czemu możliwa stała się kalkulacja optymalnej- a co najważniejsze obniżonej taryfy za ścieki dla obszaru naszych gmin.

Aktualnie organem odpowiedzialnym za zatwierdzanie taryf jest Dyrektor Regionalnego Zarządu  Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Poznaniu, a nie jak dotychczas Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka". Decyzja nie jest prawomocna, a szczegóły dotyczące poziomu stawek i opłat zgodnie z obowiązującą ustawą zostaną podane do publicznej wiadomości, gdy staną się ostateczne.

Olga Godynicka-Kubiak

Dyrektor Biura

ZM Puszcza Zielonka