Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Józefinki - dzień trzeci

04.05.18

Tradycja – rzecz święta! Podczas trzeciego, józefinkowego dnia odbyły się wszystkie, tak ważne dla swarzędzan, stałe punkty majowego weekendu.

A więc po pierwsze – kontynuacja akcji miejskiej Meblowanie Miasta. VII Mebel Miejski stanął przy deptaku, na os. Czwartaków. Wykonany pięknie przez stolarzy z Cechu Stolarzy Swarzędzkich regał…na kwiaty, będzie kolorowym wspomnieniem tych majowych godzin.

Po drugie – IX Swarzędzkie Spotkanie Józefów! Trudno uwierzyć, że już od dziewięciu lat zapraszamy do ratusza wszystkich Panów Józefów i Panie Józefy z całej gminy! Te wzruszające spotkania na długo pozostają w pamięci. Przechowywane są coroczne zaproszenia, plakietki – przypinki, pamiątkowe, wspólne zdjęcia. Tak było i tym razem, a na deser Józefowy Placek oraz kosze słodyczy dla Józefa i Józefy Roku. Z radością zauważamy rosnącą popularność imienia Patrona Swarzędza wśród najmłodszych mieszkańców!

Po trzecie – Strawa św. Józefa, tradycyjny, ulubiony poczęstunek. Zawsze 1 maja, zawsze na swarzędzkim rynku. Kasza z pysznym gulaszem cieszy się tego dnia popularnością godną pozazdroszczenia.

Ostatni wieczór Józefinek upłynął pod znakiem muzyki radości i relaksu. Świetny koncert popularnego Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego oraz grupy Tabu – polskiej gwiazdy raggae zasługiwały na wielkie brawa.

 

No cóż, jak zawsze żegnaliśmy się z żalem, zapraszając na rok przyszły. Do zobaczenia!

 

T.Radziszewska

fot. Aldona Młynarczak, Mariusz Łuczak