Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Józefinki - dzień drugi

04.05.18

W poniedziałek, od samego południa, wszystkich chętnych zapraszał jarmark handlowy, wesołe miasteczko dla dzieci, gastronomia „pod chmurką”. I choć był to normalny dzień pracy, mieszkańcy naszej gminy wypoczywający na urlopach chętnie z tego zaproszenia korzystali.

Najważniejszym jednak wydarzeniem dnia był koncert Chóru Męskiego Akord oraz zaprzyjaźnionego, niemieckiego chóru Concordia. Powód niebagatelny: 60 lat działalności swarzędzkich chórzystów! Są z nami zawsze – podczas imprez miejskich, ważnych uroczystości, koncertują w Polsce i za granicą. Kolejne pokolenia miłośników śpiewu chóralnego zdobywało w Akordzie muzyczne szlify i mimo upływu lat do dziś zachwycają.

Chór Concordia z Ronnenbergu - miasta partnerskiego, po jubileuszowym występie otrzymał z rąk burmistrza Mariana Szkudlarka i przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Czachury statuetkę upamiętniającą 380. lecie Swarzędza.

A ponieważ historia naszego miasta to dzieje wielokulturowości -  bezapelacyjną gwiazdą wieczoru był romski artysta DZIANI. Nikt, tak jak Romowie nie potrafi na scenie oszałamiać energią tańca, śpiewu, feerią barw. Publiczność bawiła się „na całego” – do późnych godzin wieczornych. Naprawdę było warto!

 

 

T.Radziszewska

fot. Aldona Młynarczyk, Mariusz Łuczak