Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędzkie taekwondo na medal

01.05.18

W poniedziałek 30 kwietnia w UMiG Swarzędz odbyło się spotkanie medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, które rozegrane zostały w Swarzędzu/Zalasewie w dniach 27-29 kwietnia.

Zawodnicy reprezentujący AZS Poznań - sekcje taekwondo olimpijskiego, którzy jednocześnie są mieszkańcami Swarzędza, w tych najbardziej prestiżowych zawodach w kategorii wiekowej juniora młodszego wywalczyli w sumie 5 zlotych i 3 brązowe medale.

Ta wspaniała predyspozycja młodych sportowców, którzy swoje pierwsze treningi rozpoczynali na zajęciach w SP 5 w Swarzędzu oraz SP 2 w Zalasewie pozwoliła klubowi z Poznania wygrać klasyfikację generalną klubów oraz w dużym stopniu przyczyniła się do wygranej naszego województwa w klasyfikacji.

Na spotkaniu burmistrz Marian Szkudlarek oraz zastępca Tomasz Zwoliński (zarazem gospodarze turnieju w ramach OOM oraz współorganizatorzy wielkiego otwarcia imprezy) pogratulowali młodym sportowcom, trenerom oraz rodzicom medalistów.

Medale dla Swarzędza wywalczyli:

Antonina Walczak

Oksana Banaszak

Bartosz Szukalski

Adam Połczynski

Daniel Skolimowski

Trenerzy:

Łukasz Scheffler

Robert Sadurski

Trenerzy podziękowali za owocną współpracę ze swarzędzkim urzędem oraz władzami gminy. Dzięki tak dobremu współdziałaniu organizowane są imprezy rangi międzynarodowej w taekwondo olimpijskim. Obecnie kilkoro swarzędzkich zawodników ma szansę reprezentować Polskę oraz naszą gminę w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w Manchesterze w październiku tego roku.

Łukasz Scheffler

fot. Magdalena Kałek