Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Hyundai i10 pojedzie do Sucharzewa

24.04.18

Wspaniała, słoneczna pogoda, setki kibiców w sąsiedztwie najszerszej arterii komunikacyjnej Swarzędza - ulicy Cieszkowskiego, na starcie ponad 2550 biegaczek i biegaczy z całego kraju oraz zza wschodniej granicy... I właśnie w takiej scenerii o godzinie 10.33 w niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku wystrzał armatni dał sygnał do startu 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz.

Biegu, który poprzedziła zorganizowana w sobotę 21 bm II Olimpiada Biegowa Dzieci i i Młodzieży z udziałem 750 młodych sportowców oraz Bieg VIP-ów, w którym na dystansie 380 metrów, tuż przed startem do biegu głównego, rywalizowali parlamentarzyści, samorządowcy, znani sportowcy, szefowie firm . Po tym biegu koncert na żywo na zbudowanej dokładnie obok linii startu scenie dał Jacek „Mezo" Mejer, najlepszy raper wśród maratończyków i najlepszy maratończyk wśród raperów. Na pewno podniósł na jeszcze wyższy poziom pozytywną energię wykonując m.in. utwór pt „Życiówka".

Bardzo wyśrubowane rekordy swarzędzkiej 10-tki , ale także bardzo wartościowe nagrody przyciągają do naszego miasta rokrocznie tysiące biegaczy. W siedmiu dotychczas zorganizowanych biegach wzięło udział łącznie ponad 17400 uczestników. Jest to zatem bez wątpienia jeden na największych biegów ulicznych na dystansie 10 kilometrów nie tylko w Wielkopolsce.

„Przeglądając listy startowe bardzo trudno było nam w tym roku wskazać tak zwanych murowanych faworytów biegu - powiedział Marek Waje,r rzecznik prasowy biegu .W tegorocznym biegu nie wzięli udziału biegacze z Kenii, ale pojawiła się bardzo mocna i liczna grupa zawodników z Ukrainy. I to właśnie goście zza wschodniej granicy nadawali ton rywalizacji i znaleźli się na najwyższych miejscach podium" - dodał M. Wajer.

Meta zlokalizowana była na tartanowej bieżni zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Swarzędzu. Wypełnione do ostatniego miejsca trybuny dokładnie po 30 minutach i 47 sekundach powitały gromkimi brawami zwycięzcę - Pawła Olijnyka z Czernichowa (Ukraina) . Drugi na mecie zameldował się reprezentant UKS Fala Swarzędz Krzysztof Hadas z czasem 31:17, a na miejscu trzecim przybiegł Sergii Okseniuk z Bród (Ukraina) z czasem 31:35. Na pierwszą zawodniczkę, którą była Kristina Bogomiakova z miejscowości Brody (Ukraina) kibice czekali 35:37 sekund. Na drugim miejscu zameldowała się Olena Popova 35:42, a na trzecim Svetlana Olijnyk , prywatnie żona zwycięzcy w kategorii mężczyzn, z czasem 36:04.

Nie został pobity zatem rekord swarzędzkiej 10-tki, który - przypomnijmy - wynosi od 2012 roku 28:30 w kategorii mężczyzn i 33:35 w kategorii kobiet. Być może przyczyniła się do tego wysoka - jak na kwiecień - temperatura powietrza wynosząca nieco ponad 20 stopni Celsjusza. Natomiast został pobity rekord uderzeń zlokalizowanego za linią mety „Dzwonu rekordzisty", co oznacza że kilkaset osób ustanowiło 22 kwietnia w Swarzędzu nowe rekordy życiowe na dystansie 10 kilometrów .

W kategorii Najlepsza Wielkopolanka zwyciężyła Monika Brzozowska z Krzepic, a Najlepszym Wielkopolaninem okazał się Krzysztof Hadas . Natomiast w kategorii Najlepsza Swarzędzanka wygrała Ewelina Kasprzak, a Najlepszym Swarzędzaninem został Radosław Pluciński.

W losowaniu nagrody głównej - samochodu Hyundai i10 - szczęście uśmiechnęło się do Jana Dębskiego z miejscowości Sucharzewo w województwie kujawsko - pomorskim, który biegł z numerem startowym 185 . To właśnie ten zawodnik niebawem wyjedzie z salonu marki Hyundai firmy Szpot przy ulicy Wrzesińskiej 174 nowiutkim Hyundai-em i10. Najpierw bowiem trzeba załatwić wszelkie formalne wymogi wynikające z faktu wylosowania tak wartościowej wygranej.

Natomiast przeprowadzona po biegu tradycyjna aukcja na rzecz wsparcia dalszego leczenia walczącej od ponad 6 lat z nowotworem złośliwym 10-letniej Nikoli Kubiak ze Swarzędz przyniosła wraz z licytacją numeru startowego 1 kwotę ponad 6400 złotych. Pieniądze te w całości trafią natychmiast do Fundacji „Zdążyć z pomocą", której podopieczną jest Nikola.

Łącznie na podium po odbiór nagród zaproszonych zostało w tę niedzielę w swarzędzkim amfiteatrze ponad 200 biegaczek i biegaczy. Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich już dzisiaj do Swarzędza 9 września 2018 roku na III Półmaraton Szpot Swarzędz. Zapisy - www.biegi.szpot.pl

/maw/

fot. Jerzy Kot