Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

W maju "Szukamy Talentów..."

19.04.18

Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie mu czasu wolnego? Jest na to rada. To propozycja zajęć twórczych w okresie od maja do czerwca i w czasie wakacji, przygotowana przez Fundację ARTiFAKT i Pracownię Działań Twórczych "STOLARNIA" w Swarzędzu przy ul. Rynek 21.

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty twórcze w ramach VI Edycji programu „Szukając Talentów" realizowanego przez Fundację ARTiFAKT we współpracy z Pracownią Ceramiki i Rzeźby w Swarzędzu.

Zajęcia dla grupy dzieci odbywać się będą w Swarzędzu, ul. Rynek 21, w Pracowni Działań Twórczych „STOLARNIA" w soboty w następujących terminach:

12.05 2018 godz. 10.00- do 13.30

19.05.2018 godz. 10.00 do 13.30

26.05.2018 godz. 10.00 do 13.30

W czasie spotkań dzieci poznają specjalistyczne techniki oraz ciekawe narzędzia i materiały. Dzięki planowanym warsztatom poznamy podstawy malarstwa, rysunku i rzeźby. Zajęcia prowadzone będą przez Ewę Wanat, Marię Gowarzewską oraz Michała Wolińskiego.

Podczas zajęć z malarstwa i rysunku uczestnicy stworzą oryginalne prace, dowiedzą się czym jest kompozycja, kadr, jak ważny jest dobór techniki do realizowanego tematu.

W zajęciach ceramicznych znajdą odpowiedzi na pytania: czym jest magia tworzenia w glinie? w jaki sposób wypala się prace wykonane w glinie? Ile czasu trwa wypał prac? W jaki sposób ozdabia się prace? Mamy nadzieję, że przeprowadzone warsztaty zachęcą uczestników do rozwijania pasji oraz dalszych poszukiwań twórczych.

Zapraszamy również dzieci i dorosłych do:

- zapisywania się na zajęcia twórcze cykliczne od poniedziałku do piątku,

- w czerwcu zapraszamy na warsztaty w ramach III edycji cyklu działań twórczych „Do Teatru przez Dziurkę od Klucza'" i wyjazdów do teatru,

- w okresie wakacji na półkolonie.

- od września rozpoczynamy kolejny cykl działań twórczych dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy dzieci jak również dorosłych do wzięcia udziału w Konkursie Ceramiki Rzeźby ,,Szukając Talentów'', który już po raz VI odbędzie się w Swarzędzu jesienią tego rok

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatu Poznańskiego i Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Serdecznie zapraszam!

Ewa Wanat

Więcej informacji o ofercie Pracowni Działań Twórczych „STOLARNIA" znajdą Państwo TUTAJ.