Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Puchar burmistrza zostaje w Swarzędzu!

16.04.18

W sobotę, 14 kwietnia, odbył się już kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach. Na matach w Swarzędzu rywalizowało 170 zawodników z 16 klubów, w tym m.in. kluby z poza Wielkopolski (Warszawa, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Miastko oraz ekipa z Kaliningradu - Rosja). Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Patron Turnieju - Burmistrz Swarzędza - Marian Szkudlarek.

Podczas otwarcia trenerzy i zawodnicy Unii Swarzędz wręczyli nową klubową koszulkę trenerowi Zdzisławowi Schneiderowi. Była to o tyle miła niespodzianka dla trenera, gdyż na koszulce znajduje się podobizna Schneidera oraz napis: "Zdzisław Schneider team". W ten sposób podkreślono, że mimo, iż trener już nie pracuje na macie w Unii, zawodnicy i cały klub pamiętają o nim.

Ponadto trener Piotr Leonarczyk w imieniu trenerów Unii wręczył Sebastianowi Nowickiemu dyplom gratulacyjny za wybitne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

Zawodnicy i zawodniczki Unii zaprezentowali się przed publicznością znakomicie i drużynowo zwyciężyli rywalizację. Okazały puchar Burmistrza zostaje w Swarzędzu.

Klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

1. Swarzędzki Klub Sportowy UNIA

2. Klub Sportowy Sobieski Poznań

3. Cartusia Kartuzy

4. Husarz Gniezno

5.Tęcza Środa Wielkopolska

6. Morena Żukowo

7. ZKS Miastko

8. Granica Gdańsk

9. Talent Białołęka Warszawa

...

16. UKS Koło Warszawa

Bardzo liczna drużyna Unii (startowało aż 30 zawodników i 3 zawodniczki)  wywalczyła mnóstwo medali:

Złote medale i puchary wywalczyli:

Ania Starszak

Patryk Krobski

Michał Kałużny

Nicholas Kempiński

Alex Mendel

Olaf Cierzniewski

Piotr Chełek

Sebastian Nowicki

Jakub Siemiński

Srebrne medale wywalczyli:

Gabrysia Kordus

Kacper Konczalik

Brązowe medale wywalczyli:

Marysia Marciniak

Alex Szatkowski

Olgierd Nowicki

Albert Tylski

Mateusz Wierzbiński

Michał Gracz

Trenerzy: Piotr Leonarczyk, Norbert Nogaj, Grzegorz Mazurek

Bardzo dobra postawa naszych zawodników zaowocowała aż 9 złotymi, 2 srebrnymi i 6 brązowymi medalami. Nie wszystkim udało się wywalczyć miejsce na podium, ale można było zobaczyć jedność drużyny ze Swarzędza. Młodzi zapaśnicy dopingowali swoich kolegów i koleżanki i cieszyli się wspólnie z każdego zwycięstwa. Każda wygrana walka na tych zawodach to dobry wynik, bo konkurencja była ogromna i łatwych walk nie było - podsumowuje trener Piotr Leonarczyk.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom:

- Urzędowi Miasta i Gminy Swarzędz - dzięki dotacji z urzędu trenujemy przez cały rok, w trzech grupach wiekowych oraz startujemy w zawodach w całym kraju,

- Firmom Extreme Hobby i Net Media Art, za ufundowanie pięknych koszulek i kostiumów zapaśniczych wysokiej jakości, w których cała Unia prezentuje się doskonale.

- Firmom Tulplast, Dynamix Logistics, Zakład Usługowy Kempiński oraz Kancelaria Prawna Anna Tylska -  za całoroczne wsparcie sekcji zapaśniczej

- a także firmom, dzięki którym ufundowano piękne puchary za zdobycie złotego medalu oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich medalistów turnieju w Swarzędzu:  Fotografia Remik Błachnio,  Greenbud Development, SwarzedzNews,  Orchidea Kosmetyka Ewelina Błachnio

Wielkie DZIĘKUJEMY, bez Was nie byłoby Sekcji Zapaśniczej Unii Swarzędz

Relacja z zawodów: https://www.facebook.com/pg/Remik-B%C5%82achnio-Fotografia-Film-Fotobudka-286590711367251/photos/?tab=album&album_id=2363782750314693

Grzegorz Mazurek

Unia Swarzędz