Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Agnieszka Wieszczek Kordus w olimpijskiej formie - została mistrzynią Polski na zawodach w Koronowie

13.04.18

Swarzędzanka Agnieszka Wieszczek-Kordus wraca do olimpijskiej formy. Brązowa medalista olimpijska z Pekinu (2008) ostatnio błyszczy formą i zgłasza aspiracje do walki o medale mistrzostw Europy. Wiele optymizmu wniósł międzynarodowy turniej w Sofii. Reprezentantka Polski przypomniała się z jak najlepszej strony, wygrywając wszystkie walki.

- Agnieszka po swoich perturbacjach z kręgosłupem wyraźnie nabiera pewności siebie. Szczególnie poprawiła zejście na nogi i dzięki takiej akcji wygrała kluczową walkę w Sofii. Zresztą, jak sama przyznała, nie pamięta kiedy takie akcje ostatnio w ogóle stosowała. Widać, że znowu jest bardzo silna i niebezpieczna dla zagranicznych rywalek. Jeśli czas do mistrzostw Europy jeszcze należycie przepracuje, to w Kaspijsku nie powinno być źle - mówił ostatnio przebywający z kadrą w Sofii, trener

Dariusz Grzywiński. Podczas memoriału Dana Petrowa i Nikoli Kołowa trener ten zastępował nieobecnego szkoleniowca kadry narodowej kobiet Piotra Krajewskiego.

Przypomnijmy, że w finale w Sofii zawodniczka poznańskiego Grunwaldu pokonała dobrze jej znaną Francuzkę Cynthię Vescan 5:2. Zdaniem Dariusza Grzywińskiego wszystkie walki kontrolowała i zdominowała swoje rywalki.

- Aga walczy teraz bardzo umiejętnie, czeka na akcje rywalek i błyskawicznie przechodzi do kontrataku. Doskonale odpowiada na akcje przeciwniczek. Wydaje mi się, że w Rosji na mistrzostwach Europy będzie się bić o czołowe miejsca. W takiej dyspozycji może zwyciężyć każdą rywalką - dodaje Grzywiński.

Słowa trenera sprawdziły się ostatnio w Koronowie. Agnieszka Wieszczek-Kordus bezapelacyjnie wygrała rywalizację na mistrzostwach Polski w wadze do 72 kg, pewnie pokonując swoje młodsze koleżanki.

- Ale na treningach wiele zawodniczek może się uczyć od Agi. Jest wzorem profesjonalizmu. Dziewczęta szczególnie podczas sparingów wiele korzystają z umiejętności i podpowiedzi tej świetnej zapaśniczki - podsumowuje trener Piotr Krajewski.

żródło:

https://www.zapasy.org.pl