Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Grzegorz Turnau zaczarował puliczność...

09.04.18

Sobotni wieczór, 7 kwietnia, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie upłynął pod znakiem nastrojowych ballad z kręgu poezji śpiewanej, zagranych i zaśpiewanych przez związanego z legendarną Piwnicą pod Baranami krakowskiego artystę, Grzegorza Turnaua. Występ Grzegorza Turnaua cieszył się tak dużą popularnością, że na miesiąc przed wydarzeniem zabrakło biletów, a sala koncertowa wypełniła się do ostatniego miejsca.

Był to bardzo wyjątkowy i niezapomniany wieczór. Artysta zabrał swarzędzką publiczność w sentymentalną i bardzo osobistą podróż, podczas której, za pośrednictwem piosenki,  zaprezentował swoją muzyczną drogę. Publiczność usłyszała takie przeboje jak: „Bracka", „Cichosza", czy „Naprawdę nie dzieje się nic". Nie zabrakło również utworów z repertuaru niezapomnianego Kabaretu Starszych Panów tworzonego przez Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego.

Grzegorzowi Turnauowi towarzyszył zespół złożony ze znakomitych polskich muzyków: Jacka Królika, Roberta Kubiszyna i Leszka Szczerby. Wysoki poziom artystyczny koncertu doceniła swarzędzka publiczność, nagradzając artystów głośnymi brawami i zmuszając muzyków do bisów.

/OK/

fot. Mariusz Łuczak, Paweł Nowakowski