Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Konkurs piosenki „Jeder kann singen"

28.03.18

23 marca w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu już po raz czwarty odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jeder kann singen". W role gwiazd sceny muzycznej wcielili się uczniowie szkół z terenu aglomeracji poznańskiej. Celem imprezy była prezentacja umiejętności wokalnych, połączona z motywowaniem uczniów do nauki języka niemieckiego, jak również promocja młodych talentów. W imprezie wzięło udział 16 wykonawców. Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych, językowych i scenicznych. Jury pracowało w składzie: Frauke Meyer-Grosu - radna Regionu Hanower, Tomasz Morawski - przedstawiciel powiatu poznańskiego oraz Michał Klimaszewski - muzyk.

Publiczność, wykonawcy, a także ich opiekunowie mieli okazję miło spędzić czas w rytmach niemieckich szlagierów . Zwyciężczynią konkursu okazała się Adriana Krzak z VI LO w Poznaniu. Nagrodą główną jest wycieczka do Regionu Hanower, podczas której uczennica i jej opiekun zapoznają się z walorami krajoznawczymi tego miejsca w Niemczech.  II miejsce w konkursie zdobyła Marta Łuczak z Zespołu Szkół w Rokietnicy.

Uczennica Zespołu Szkół Nr 1, Anna Przybylak oczarowała swoim aktorskim występem publiczność oraz jury i zajęła zaszczytne III miejsce. Swarzędzką Jedynkę godnie reprezentowała także Julita Gorzelniaska, która miała okazję zaprezentować przed szerszą widownią swoje umiejętności wokalne.

Konkurs został zorganizowany przez Powiat Poznański we współpracy z partnerskim Regionem Hanower  oraz nauczycielami germanistami Zespołu Szkół nr 1.

Dorota Polechońska