Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Utrudnienia na drodze Zalasewo - Kleszczewo

21.03.18

Firma Eurovia Polska S.A., jako wykonawca zadania „Przebudowa / rozbudowa drogi powiatowej nr 2410P na odcinku węzeł Kleszczewo (S5) - Gowarzewo - Zalasewo informuje o konieczności wprowadzenia zmiany tymczasowej organizacji ruchu w miejscowości Gowarzewo.

Planuje się wprowadzenie dwóch etapów:

  1. Etap I - od czwartku 22.03.2018 r. na okres około 4 dni (rysunek 2.1 i 3).

Zmiana polegać  będzie na całkowitym zamknięciu wjazdu i wyjazdu z ul. Akacjowej na ul. Swarzędzką w Gowarzewie, przy jednoczesnym zamknięciu całkowitym ul. Swarzędzkiej na odcinku od ul. Akacjowej do ul. Jaśminowej (Starowiejskiej).

Zamknięcie to spowoduje brak możliwości przejazdu z północnej na południową część Gowarzewa, również dla komunikacji zbiorowej. Autobusy linii 431 na okres trwania tego schematu będą zawracały na tymczasowej pętli w okolicy skrzyżowania ul. Tuleckiej z ul. Czereśniową.

2. Etap II - prawdopodobnie od poniedziałku 26.03.2018r. (rysunek 2.2).

W stosunku do Etapu I, zmiana polegać będzie na udostępnieniu wjazdu i wyjazdu z ul. Akacjowej na ul. Swarzędzką dla autobusów komunikacji miejskiej, dojazdów do posesji oraz pojazdów budowy.

Autobus linii 431 wróci na pętle zlokalizowaną przy ul. Topolowej w Gowarzewie. Dodatkowo na odcinku zamknięcia jednego pasa ruchu na ul. Swarzędzkiej między ulicami Akacjową a Siekierecką ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

/dm/