Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Kompetencje wychowawcze nauczyciela - spotkanie sieci nauczycieli

21.03.18

14.03.2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Swarzędzu zorganizowała spotkanie sieci nauczycieli, którego tematem był kompetencje wychowawcze nauczyciela.

Gośćmi spotkania były specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu - pani Hanna Skoryna (psycholog) oraz pani Ewa Frankiewicz (pedagog), które przeprowadziły wykład na temat kompetencji współczesnego nauczyciela. Prelegentki omówiły umiejętności wychowawcze nauczyciela dotyczące różnych sposobów oddziaływania na uczniów - od umiejętności komunikacyjnych, nawiązywania kontaktów po rozwiązywanie problemów danego wieku rozwojowego. W dalszej części wykładu prowadzące skupiły się na temacie wychowania do odpowiedzialności. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak wspomagać rozwój społeczny i moralny dziecka, jakie są założenia wychowania w oparciu o wartości, a także jak przemienić trudną sytuację w szansę wychowawczą.

Spotkanie zakończyło się wymianą doświadczeń między nauczycielami. Zgromadzeni uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z fachową literaturą dotyczącą kompetencji wychowawczych nauczyciela, która znajduje się w zbiorach swarzędzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Otrzymali również zestawienie bibliograficzne oraz opracowanie podstawowych informacji na temat kompetencji współczesnego nauczyciela.

Kornelia Choryńska