Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Złota Żaba i Złota Żabka: 387 uczniów w drugim etapie 2017/18

19.03.18

Odgadnij nazwy 5 polskich miast, ukryte za podkreślonymi synonimami.

1. Na rzece dostrzegliśmy z daleka mały statek Marcina.

2. Doszliśmy nad samą krawędź przepaści, ale nie spojrzeliśmy w dół.

3. Kobieta, która od kilku godzin nie spożywała płynów, z wdzięcznością przyjęła szklankę wody.

4. W tych wszystkich balonach znajduje się gaz szlachetny, dlatego unoszą się tak wysoko.

5. Moi dziadkowie mieszkają obok lasu i dobrze znają się na grzybach.

Albo:

Ile ścian, krawędzi i wierzchołków ma bryła, która powstała z sześcianu po obcięciu jej ośmiu narożników do połowy długości krawędzi?

Z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczestnicy II etapu konkursów „Złota Żaba" i „Złota Żabka", który odbył się w sobotę 17 marca w Swarzędzu. To największy konkurs edukacyjny w naszym regionie, przeprowadzany od 1991 roku. Uczniowie startują w wybranej przez siebie dziedzinie: języka polskiego i literatury lub matematyki.

W listopadowym pierwszym etapie Konkursów „Złota Żaba" i „Złota Żabka" wzięło udział 12 099 uczniów z 397 szkół w województwach: wielkopolskim i lubuskim. Suma wyników obu etapów zdecyduje o tym komu przypadną prestiżowe statuetki, nagrody i wyróżnienia, które zostaną rozdane podczas uroczystej gali 21 kwietnia.

Celem Fundacji Edukacji Społecznej EKOS, która Konkursy organizuje,  jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i  gotowością szukania niebanalnych rozwiązań. W komisji konkursowej pracują nauczyciele swarzędzkich społecznych szkół Fundacji (szkoły podstawowej oraz I Liceum Ogólnokształcącego, uznanego w 2018 r. za najlepsze w Wielkopolsce) oraz pracownicy UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego.

Arkusze zadań ze wszystkich 25 edycji Konkursów są dostępne na stronie internetowej www.ekos.edu.pl/zlotazaba.

„Złota Żaba" i „Złota Żabka" są współfinansowane przez  Województwo Wielkopolskie, powiaty: poznański, szamotulski, kościański i wolsztyński, miasta i gminy: Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Swarzędz, Szamotuły, Września oraz przez sponsorów prywatnych. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Radio Poznań.

/wp/