Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Złota Żaba i Złota Żabka - drugi etap 2017/18

13.03.18

W jubileuszowej edycji „Złotej Żaby" i „Złotej Żabki w roku szkolnym 2017/18 wzięło udział 12 099 uczniów z 397 wielkopolskich i lubuskich szkół. Uczestnicy mogli wybrać dziedzinę konkursową: język polski i literaturę lub matematykę. Zwycięzcy przeprowadzonego w listopadzie etapu szkolnego przyjadą w sobotę, 17 marca, do Swarzędza, aby wziąć udział w etapie drugim. Zostanie on przeprowadzony jednocześnie w budynku szkół społecznych przy ul. Kwaśniewskiego oraz w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 na os. Kościuszkowców.

Celem Fundacji Edukacji Społecznej EKOS, która konkursy organizuje, jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością szukania niebanalnych rozwiązań. Konkursy mają też eksponować dobrą pracę nauczycieli z uczniami zdolnymi. Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji nastąpi podczas uroczystej gali 21 kwietnia.

„Złota Żaba" i „Złota Żabka" są współfinansowane przez Województwo Wielkopolskie oraz przez samorządy powiatów, miast i gmin. Na atrakcyjne nagrody składają się także sponsorzy prywatni. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Radio Poznań.

/wp/