Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Konkurs czytelniczy „Real life or fantasy?...”

09.03.18

6 marca 2018 r. już po raz szesnasty uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz zaproszeni goście ze szkół podstawowych z Poznania, Swarzędza oraz Nekli uczestniczyli w konkursie czytelniczym z języka angielskiego organizowanym pod patronatem Wydziału Anglistyki UAM. Tegoroczna edycja zatytułowana była „Real life or fantasy? Legendy o królu Arturze oraz uniwersum J.R.R. Tolkiena”.

Impreza rozpoczęła się od konkursu indywidualnego. Uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym zawierającym zadania konkursowe dotyczące treści lektury „King Artur and the Knights of the Round Table”, fragmentu filmu: „King Arthur: Legend of the Sword” (reż. Guy Ritchie) oraz fragmentu powieści J. R. R. Tolkiena: „The Lord Of The Rings: The Fellowship of the Ring”.

Zwycięzcami tej części konkursu zostali: Barbara Górska (SZ w Nekli), Jarosław Ziętkowski (ZS1 w Swarzędzu) oraz Łucja Piechnicka (ZS w Nekli).

Po przerwie, młodzież przystąpiła do konkursu drużynowego „Filmowe adaptacje dzieł J.R.R. Tolkiena”. Pytania dotyczyły najpopularniejszych adaptacji w reżyserii Petera Jacksona – trylogii „The Lord of the Rings” oraz „The Hobbit”. Zadania – zaprezentowane w formie prezentacji multimedialnej w języku angielskim, sprawdzały znajomość twórców, obsady oraz oczywiście treści filmów i ciekawostek związanych z ich powstawaniem.

W tej części konkursu triumfował zespół z SP nr 67 w Poznaniu, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 4TI ZS1, a trzecie z SP nr 3 w Swarzędzu.

Uzupełnieniem konkursu był także wykład pana dra Tomasza Skireckiego z Wydziału Anglistyki UAM zatytułowany „Współczesne ślady legendy arturiańskiej na Wyspach Brytyjskich”. Młodzież wysłuchała niezwykle ciekawej, ilustrowanej pięknymi zdjęciami opowieści o miejscach i zabytkach związanych w legendą o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, takich jak zamek w Tintagelu, "okrągły stół" w Winchesterze, domniemany grób króla Artura i Ginewry w Glastonbury oraz o ich znaczeniu w kulturze brytyjskiej.

Anna Golik - Czarnecka