Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Po raz szósty w swarzędzkiej „Dwójce"

07.03.18

28 lutego 2018 roku zaprosiliśmy po raz kolejny uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z naszej gminy do udziału w VI Gminnym Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi znajomości książeczki zatytułowanej „Welcome to the UK", wykazać się umiejętnością zrozumienia tekstu odsłuchiwanego oraz czytanego, związanego tematycznie z Wielka Brytanią. Uczniowie nie zawiedli i, jak co roku, zaprezentowali wysoki poziom przygotowania do konkursu.

Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się: Jakub Borucki z SP w Kobylnicy ( I miejsce) , Szymon Jóźwiak z SP nr 5 (II miejsce), Jakub Walkowiak z SP w Kobylnicy (III miejsce). Wyróżnienie otrzymała Julia Zawieja z SP nr 5. Zwycięzcy otrzymali zestawy nagród , w tym cenną książkę. Pozostali uczestnicy konkursu również uzyskali nagrody - były to gadżety od Wydawnictwa Macmillan.

Z naszego zaproszenia skorzystała także konsultantka metodyczna z wydawnictwa Macmillan, która przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli-opiekunów uczniów biorących udział w naszym konkursie. Szkolenie dotyczyło nowego sprawdzianu ósmoklasisty i wzbudziło duże zainteresowanie ze strony uczestników.

Wszystkim uczniom biorącym udział w VI Gminnym Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

E. Szumińska, A. Zawieja, K. Lidzka, E. Krasiel