Logo PR
Logo UE

Jakub Siemiński 3. w Pucharze Polski Kadetów

05.03.18

Dobre wieści napłynęły z Warszawy z zapaśniczego Pucharu Polski Kadetów, gdzie pod wodzą trenera Piotra Leonarczyka Unię reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Konczalik (55kg) i Jakub Siemiński (110kg), Puchar Polski był zarazem kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski kadetów). Kacper i Kuba zakwalifikowali się.

Jakub Siemiński w kategorii do 110kg wywalczył brązowy medal! W drodze na podium stoczył aż 5 walk, z czego przegrał tylko jedną. W jego kategorii wagowej startowało 15 zawodników. Warto dodać, że to pierwsze zawody Kuby o ogólnopolskim zasięgu w grupie kadetów. W 2018 roku zmieniono kategorie wagowe i powstała kategoria do 110kg (wcześniej największa w tej grupie wiekowej była 100kg) Kuba nominalnie ważąc ponad 118 kg sporo się namęczył by osiągnąć limit 110kg - ale się opłacało.

Pierwszą walkę przegrał z Tomaszem Lewandowskim z Kostrzyna nad Odrą, a następnie wygrał kolejno 4 walki. Rywalami Kuby byli: Kominek Dominik - Agros Żary, Cieślak Krzysztof - Wołów, Siczek Piotr - Radom, oraz w walce bezpośrednio o brązowy medal Osowski Mateusz - GKS Bełchatów.

Kacper Konczalik w kategorii do 55kg, gdzie startowało aż 27 zawodników zajął wysokie 7 miejsce. Wygrał w sumie 4 walki i przegrał dwie. Rozpoczął zawody od dwóch zwycięstw, kolejno nad: Zawadzki Adam - Lublin i Cichowski Patryk - Nowe Miasto Lubawskie. Następnie uległ Khucheevowi Salmanowi (późniejszemu brązowemu medaliści). Pozostała walka w grupie B, gdzie Kacper wygrał kolejne dwie walki ze Dawidem Stefaniakiem z Radomska oraz Jakubem Walczyńskim z Lidzbarka Warmińskiego. Niestety następną walkę przegrał z Grzegorzem Kunkelem z Radomia i ukończył zawody.

Trener Piotr Leonarczyk bardzo chwali postawę swoich podopiecznych. Jest zadowolony z walk zarówno Kacpra jak i Kuby. Trzeba poprawić niektóre błędy oraz popracować nad siłą i na pewno będzie coraz lepiej - mówi trener Piotr.