Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ile razy zabrzmi dzwon rekordzisty ?

02.03.18

Przygotowania do 7. biegu 10 km Szpot Swarzędz powoli wkraczają w decydującą fazę. W niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku, czyli za niespełna półtora miesiąca, Swarzędz  już po raz kolejny stanie się polską stolicą ulicznych biegów na dystansie 10 kilometrów.

Limit startujących ustalony został na poziomie 3 500 biegaczek i biegaczy, a to z prostej przyczyny, mianowicie przepustowości swarzędzkich ulic. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 10.30 z najszerszej arterii komunikacyjnej naszego miasta - ulicy Cieszkowskiego, a trasa wzorem minionych lat prowadzić będzie przez Rynek, pod drogą numer 92, przez wiadukt na torami kolejowymi linii Poznań - Warszawa, osiedla Swarzędza - Południe z metą tradycyjnie na tartanowej bieżni Stadionu Miejskiego. Na liście startowej w końcu lutego znajdowało się ponad 1 300 osób, a zatem można użyć stwierdzenia, iż zapisy trwają w najlepsze, acz moment zamknięcia listy zbliża się nieubłaganie. Zapisy możliwe są poprzez stronę internetową www.biegi.szpot.pl .

Tradycyjnie nie zabraknie wielu cennych nagród z losowaniem wśród wszystkich uczestników biegu samochodu osobowego włącznie. Będzie nim w tym roku Hyundai i10. Klasyfikacje w kategoriach wiekowych prowadzone będą co 5 lat, a na podium zaproszonych zostanie po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej z tych 13-tu kategorii plus oczywiście w klasyfikacji generalnej, klasyfikacji na najlepszą Swarzędzankę i Swarzędzanina, Wielkopolankę i Wielkopolanina, policjantkę i policjanta. W sumie na podium po nagrody zaproszonych zostanie ponad 170 osób . Z okazji przypadającego w tym roku 380-lecia nadania Swarzędzowi praw miejskich interesująca nagroda będzie oczekiwała również na uczestnika biegu, który zajmie miejsce... 380-te.

Wpisowe wynosi 45 złotych, ale po przekroczeniu liczby 2 000 zawodniczek i  zawodników wzrośnie do 49 złotych, a po przekroczeniu liczby 3 000 wynosić będzie 55 złotych. Zatem zwlekanie z decyzją niekoniecznie jest opłacalne.

Za linią mety na wszystkich, którzy podczas 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz ustanowią swój nowy rekord życiowy czekać będzie Dzwon Rekordzisty i każdy z nowym rekordem będzie mógł obwieścić ten niesamowity fakt całemu światu uruchamiając ów dzwon. Ile razy zabrzmi charakterystyczny dźwięk w niedzielę 22 kwietnia ? Może  kilkaset, za może ponad tysiąc ? Oby dzwon dzwonił na swarzędzkim stadionie jak najczęściej .

Bieg główny, w którym limit czasu wynosi 90 minut zostanie poprzedzony Biegiem VIP-ów, w którym wystartują parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie firm, znani sportowcy. Start do tego biegu nastąpi z ulicy Cieszkowskiego o godzinie 10-tej. Dzień wcześniej natomiast , czyli w sobotę 21 kwietnia b.r. na Stadionie Miejskim odbędzie się II Olimpiada Biegowa Dzieci i Młodzieży, w której wystartują uczniowie szkół z terenu naszego miasta i gminy. Jak na poważne zawody przystało będą numery startowe, pomiar czasu, medale dla wszystkich i nagrody dla najlepszych w  poszczególnych kategoriach wiekowych. Z myślą również o najmłodszych Organizator - firma Szpot oraz współorganizator Miasto i Gmina Swarzędz wraz z partnerami imprezy przygotowują całe miasteczko zabaw dla dzieci, które po zakończeniu sportowej rywalizacji będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Miejscem owych zabaw będzie boisko znajdujące się na tyłach pływalni Wodny Raj. Co istotne, atrakcje dla najmłodszych będą także dostępne w niedzielę 22 kwietnia do godziny 15-tej.

Po zakończeniu biegu głównego, przeprowadzeniu ceremonii dekoracji najlepszych odbędzie się kolejna aukcja z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie 10-letniej Nikoli Kubiak, małej swarzędzanki walczącej od ponad 6 lat z nowotworem złośliwym. Organizatorzy zwrócili się o ufundowanie upominków na tę aukcje do najważniejszych osób w Państwie, a także w Wielkopolsce oraz do znanych sportowców. Przypomnijmy, iż podczas ubiegłorocznej aukcji udało się zebrać ponad 9 000 złotych, które natychmiast trafiły na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą", której podopieczną jest Nikolka. Udział w aukcji może wziąć każdy, a zatem zapraszamy już dzisiaj absolutnie wszystkich, którzy chcieliby pomóc w walce z tą okrutną chorobą .

Wśród atrakcji Pikniku , który odbędzie się na parkingu pływalni Wodny Raj w  niedzielę 22 kwietnia nie zabraknie prezentacji najnowszych modeli samochodów firmy Szpot, będzie stoisko Fundacji DKMS prowadzącej akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku, sporo atrakcji kulinarnych i ofert firm deweloperskich. Jednym słowem mnóstwo atrakcji dla każdego, a to oznacza, iż sobotę i niedzielę 21 i 22 kwietnia 2018 roku warto zaplanować na świeżym powietrzu w spędzić w okolicach swarzędzkiego Stadionu Miejskiego przy ulicy Święty Marcin 1.

Przypominamy zatem o zapisach, których można dokonać przez stronę www.biegi.szpot.pl . Wszelkie pytania prosimy kierować na adres biegi@szpot.pl . Zapraszamy do kibicowania na starcie trasie i mecie, bowiem od zawsze biegi rozgrywane w Swarzędzu znane były nie tylko z bardzo dobrej organizacji, ale także wspaniałego dopingu kibiców.

/maw/