Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ekonomiści z patronatem

01.03.18

26 lutego 2018 roku Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu Przemysław Jankiewicz oraz Dyrektor Działu Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych firmy RSM Poland Spółka Doradztwa Podatkowego SA z siedzibą w Poznaniu Agnieszka Osińska-Miłaszewska podpisali umowę o współpracy partnerskiej dotyczącą uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista.

Głównym celem porozumienia jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego na kierunku technik ekonomista oraz jak najlepsze przygotowanie uczniów do wykonywania tego zawodu w przyszłości.

Zakres współpracy obejmuje odbywanie przez najlepszych uczniów klasy III Technikum Ekonomicznego praktyk zawodowych w działach finansowo-księgowych firmy RSM Poland, zgodnie z programem nauczania w zawodzie. Podczas wykonywania określonych zadań w firmie uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami zawodu, wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce oraz nabyć nowe umiejętności bezpośrednio na stanowiskach pracy.

Uczniowie klas ekonomicznych będą mogli również uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach specjalistycznych z tematyki zawodowej prowadzonych przez przedstawicieli firmy RSM Poland, które pozwolą zdobyć im dodatkowe kompetencje zawodowe.

W ramach współpracy najlepszy absolwent kierunku technik ekonomista będzie miał możliwość odbycia płatnego 3 miesięcznego stażu wakacyjnego w siedzibie firmy RSM Poland w Poznaniu oraz perspektywę dalszego zatrudnienia po jego zakończeniu.

RSM Poland jest członkiem RSM, 6. co do wielkości sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich na świecie. Świadczy usługi w zakresie audytu, outsourcingu rachunkowości, kadr i płac, a także doradztwa podatkowego i prawnego dla przedsiębiorstw polskich oraz spółek zagranicznych. RSM Poland to zarazem biuro rachunkowe, kancelaria doradztwa podatkowego i firma audytorska zatrudniająca specjalistów m.in. doradców podatkowych, biegłych rewidentów, księgowych i konsultantów.

Współpraca ZS1 w Swarzędzu z zewnętrznymi podmiotami gospodarczymi jest doskonałą okazją do kształcenia profesjonalnie przygotowanych do rynku pracy fachowców oraz  zwiększania motywacji  uczniów do podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności.

Podpisanie umowy patronackiej z RSM Poland ma na celu popularyzację kształcenia zawodowego, w szczególności o kierunku Technik Ekonomista.

Monika Nowak