Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uczniowie z „Dwójki” po angielsku na Malcie

28.02.18

Malta jest państwem o bogatej historii, kulturze i pięknych krajobrazach. Dzięki wpływom brytyjskim, angielski jest tam jednym z języków urzędowych, co daje możliwość doskonalenia tu umiejętności językowych. W tym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję uczestniczyć w tygodniowym kursie językowym w Gateway School of English od 29 stycznia do 5 lutego 2018 roku, który łączył w sobie naukę w szkole językowej  ze zwiedzaniem najciekawszych zabytków oraz odpoczynkiem nad morzem. Zakwaterowanie urodzin maltańskich stwarzało okazję do ćwiczenia angielskiego w praktyce oraz do poznania życia codziennego Maltańczyków.

Nauka języka odbywała się w grupach międzynarodowych. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę lektorską (native speakers). Ośrodek nauczania znajduje się w miejscowości San Gwann (St Julian's).

Po zajęciach uczestnicy mieli okazję zwiedzać najciekawsze miejsca na Malcie, min. stolicę Vallettę, Sliemę - jeden z głównych nadmorskich kurortów Malty i centrum handlowe i rozrywkowe wyspy, Mdinę - dawną stolicę Malty i Mostę, wyspę Gozo - zwiedzaliśmy Victorię - stolicę Gozo, relaksowaliśmy się w Xlendi Bay grając w gry sprawnościowe. Na koniec obejrzeliśmy trzy miasta: Vittoriosa, Cospicua i Senglea.

Pobyt na Malcie dał nam mnóstwo wrażeń, nowych znajomości i dobra praktykę języka angielskiego.

Agnieszka Zawieja