Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

„Plan rozwoju Gminy Swarzędz na lata 2017-2021" oficjalnie zaprezentowany. Marian Szkudlarek poinformował o zamiarze ponownego kandydowania na urząd burmistrza

20.02.18

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu przygotował kolejne wydanie wydanie „Planu Rozwoju Gminy Swarzędz", obejmujące tym razem lata 2017-2021. Broszurę tę, zawierającą uzupełniony, kompletny zestaw wykonanych już i planowanych w tym okresie inwestycji, otrzymać można w ratuszu oraz w gminnym budynku przy ul. Poznańskiej lub pobrać ze strony internetowej www.swarzedz.pl (wystarczy kliknąć TUTAJ).

Była także kolportowana na terenie całej naszej Gminy wraz ze styczniowym wydaniem Prosto z Ratusza. We wtorek, 20 lutego, podczas konferencji prasowej w UMiG „Plan Rozwoju Gminy Swarzędz na lata 2017-2021" został oficjalnie zaprezentowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka. W trakcie konferencji burmistrz Szkudlarek wspólnie ze swoimi zastępcami Grzegorzem Taterką i Tomaszem Zwolińskim przedstawił dotychczasowe dokonania przypominając m.in., że w 2017 roku na inwestycje wydaliśmy rekordową w historii Swarzędza kwotę ok. 70 mln złotych. Znaczna część, bo aż 18 mln zł, pochodziła ze źródeł zewnętrznych - bezzwrotnych dotacji pozyskanych na realizację gminnych przedsięwzięć. Zamierzenia na kolejne lata zebrane w „Planie rozwoju" są stale aktualizowane i uzupełniane, a w planowaniu tym kieruję się zawsze sugestiami radnych Rady Miejskiej, biorąc pod uwagę wnioski sołtysów i opinie Swarzędza - podkreślał burmistrz.

Podczas tej konferencji Marian Szkudlarek - odpowiadając na pytania dziennikarzy - poinformował również, iż podczas zbliżających się, tegorocznych wyborów samorządowych ponownie będzie ubiegał się o wybór na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

/mw/

fot. Maciej Woliński